הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"איטליה משלמת על טעויות של הרבה שנים"

אנטוניו קבריני, אלוף העולם מ-1982, בראיון מיוחד לערוץ הספורט

אסף אקרמן
אסף אקרמן  04.07.22 - 13:50
אנטוניו קבריני. מגיע ארצה (GETTY)
אנטוניו קבריני. מגיע ארצה (GETTY)

"אנחנו כבר לא אחת הנבחרות או הליגות החזקות בעולם". אלו המילים של אנטוניו קבריני, אלוף העולם עם איטליה ב-1982, שיגיע לארץ השבוע לאירוע מיוחד שיתקיים בחיפה לציון 40 שנה לאותו טורניר גדול. בשיחה עם אתר ערוץ הספורט, קבריני, שעובד היום בהתאחדות האיטלקית בתור מאמן מנטלי לשחקנים הצעירים, סיפר שהסיבה שהאזורי פספסו בפעם השנייה ברציפות העפלה למונדיאל היא ההזדמנויות שלא מקבלים הצעירים בסרייה A.

"איטליה משלמת היום על טעויות של הרבה שנים. לא ייצרו מספיק מחלקות נוער ולא נתנו למספיק צעירים איטלקים דומיננטיים לשחק בליגה. אין דבר כזה נבחרת במשבר או בהצלחה, מה שחשוב זאת נקודת הזמן בהווה בלבד, וכרגע זה לא טוב", סיפר.

מונדיאל 1982 ידוע בישראל בעיקר כמונדיאל של מלחמה, בימים שבספרד חגגו בענק על המגרש, באיזור שלנו לחמו בלבנון, והיה קשה לראות את המשחקים. באירוע ב-7.7 שיתקיים ברחבת מוזיאון חיפה יהיו סדרה של פאנלים מיוחדים תחת הכותרת "המונדיאל הבלתי נשכח" עם אנשים שכן חוו אותו מקרוב ויגיעו לספר עליו. את האירוע ינחה שדר ערוץ הספורט, נדב יעקבי, וישתתפו גם יורם ארבל ששידר מספרד, שופט העבר אברהם קליין ועוד. אורח הכבוד, כמובן, יהיה אנטוניו קבריני.

עבור המגן השמאלי של נבחרת איטליה ויובנטוס, זו לא הפעם הראשונה שהוא מגיע לישראל. קבריני כבר נחת בארץ הקודש ב-2013 יחד עם מי שהיה מאמן הנבחרת דאז, צ'זרה פראנדלי, לביקור קצר ביורו עד גיל 21 שהתקיים בארץ. "יש לכם ארץ נפלאה ואני ממש מתרגש שוב לחזור. כמובן שאנחנו כל הזמן מדברים על המונדיאל הזה, הוא היה רגע משנה חיים עבורינו ובימים האלה שחוגגים 40 שנים בטלוויזיה אז אפילו יותר. השחקנים מאותה נבחרת בקשר רציף, יש לנו קבוצת וואטסאפ שנקראת "CAMPIONI DEL MONDO".

מי שלא יזכה לחגוג 40 שנה לאותו גמר היסטורי מול מערב גרמניה (1:3) הוא פאולו רוסי האגדי שהלך לעולמו לפני שנה וחצי. רוסי יקבל זרקור בחלק נכבד מהפאנלים באירוע, כמי שהיה מלך השערים של הטורניר עם 6 כיבושים, וזאת למרות שהוא הגיע לטורניר אחרי שנתיים של הרחקה עקב פרשת הטיית משחקים גדולה שנחשפה באותן שנים בארץ המגף. "פאולו רוסי מאוד חסר לי. היינו חברים מאד טובים. אני גדלתי בקרמונזה, אבל הכרנו כבר מהנבחרות הצעירות, עשינו צבא יחד והיינו בקשר כל השנים האלה. ידעתי שהוא כוכב גדול עוד הרבה לפני המונדיאל", סיפר קבריני, שגם היה אחד המספידים של רוסי בלוויה.

קבריני סיפר שביחד עם המאמן באותם הימים, ביאזרוט, הם החליטו אחרי שלב הבתים הלא טוב שהיה להם על שתיקה תקשורתית עקב ביקורת ארסית שחטפו מהעיתונאים. "עד אחרי המשחק נגד ברזיל כתבו הרבה שטויות עלינו וזה הרגיז מאוד, החלטנו שלא מדברים יותר איתם בכלל. כלום. היחידים שדיברו היו השוער דינו זוף והמאמן ביארזוט עד סיום הטורניר".

במסגרת האירוע בחיפה יתקיימו ארבעה פאנלים מרתקים: "הדרך אל הגמר" – נדב יעקבי, יורם ארבל ואורי לוי על דרכה של נבחרת איטליה במונדיאל וקטעי וידיאו מהמונדיאל ומהתקופה. השופט הישראלי שנגע בתהילה, גדול השופטים הבינלאומיים של ישראל, אברהם קליין, יספר על חוויותיו מאותו מונדיאל ועל התחושה שליוותה אותו באירוע הכדורגל הגדול בעולם; "גמר גביע" – נדב יעקבי עם הבמאי ערן ריקליס על סרטו המיתולוגי "גמר גביע", שחיבר בין אימת המלחמה, האהבה לכדורגל והאהדה חוצת הגבולות לנבחרת איטליה (יוקרנו קטעים מהסרט); שיחה עם 'אנטוניו היפה', מגן נבחרת איטליה במונדיאל 82'.