הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא מה שהכרתם: החוקים החדשים בכדורגל

הרחקות זמניות ל-10-15% מזמן המשחק, שינוי חוק הנבדל לטובת ההתקפה ומציאת פתרון לאובדן הזמן. דיווח: ה"מהפכה" כבר יצאה לדרך בליגות לנוער באיטליה ובשבדיה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.23 - 14:45

אחרי שהסתיימו שלבי הדיונים, החוקים החדשים בכדורגל העולמי נכנסים לשלב הניסיונות. על פי דיווח של ה"מארקה" הספרדי, ה-IFAB, הגוף האחראי על חוקת משחק הכדורגל, כבר החל לבחון מספר חוקים בטורנירי נוער שונים בשבדיה ואיטליה. בין החוקים שעל הפרק: חוק הנבדל החדש, הרחקות זמניות ואזהרות לכל מי שניגש לדבר עם השופט מלבד הקפטן.


ב"מארקה" התייחסו לשינויים האפשריים כ"מהפכה של ממש", והעובדה שהחוקים כבר נמצאים בשלבי מבחן מוכיחים זאת. החוק המרכזי הוא "חוק וגנר", הלוא הוא חוק הנבדל החדש. השופטים שבוחנים אותו סבורים "כי הוא יהפוך את הכדורגל להתקפי יותר", כך לפי "מארקה". עוד נטען שפיפ"א מתעקשת על השינוי, שלפיו רק אם השחקן התוקף יעבור את היריב על כל חלקי גופו - הדגל יונף.

  • חדש! לחצו לערוץ הוואצאפ של ערוץ הספורט - כל העדכונים

    חוק נוסף שנבחן מתייחס להרחקה זמנית - משמע, כרטיס אדום ממנו ניתן לחזור למשחק. היוזמה הזו כבר עלתה לדיון ב-2017, אבל כעת היא עשויה להיכנס לכדורגל מקצועני. "הרחקה זמנית היא עונש המונע משחקן שביצע עבירה שראויה לכרטיס צהוב להמשיך לשחק לפרק זמן מסוים", נכתב. "עונש מיידי יכול להשפיע בצורה חיובית ומשמעותית על התנהגות השחקן הפוגע, ולפיכך על קבוצתו".

    לוקאס ברוד, חבר הגוף האחראי, סיפר בכתבה שהרחקות זמניות יימשכו ל-10-15% מזמן המשחק: "זיהינו את ההתנהגות הרעה של חלק מהשחקנים כבעיה רצינית לכדורגל. אנחנו בוחנים מה אנחנו יכולים לעשות באמצעות שינויים בחוקה, הרחקה זמנית יכולה להרתיע הרבה יותר מכרטיס צהוב. יש גם עניין מגורמים שונים המעוניינים ברעיון שרק הקפטן יוכל לגשת לדבר עם שופט המשחק".

    וזה לא הסוף - הקרב הגדול הבא של הגוף האחראי על חוקי הכדורגל, כך מספרים ב"מארקה", הוא מציאת פתרון לאובדן הזמן במשחק הכדורגל. האופציה של עצירת הזמן אמנם נשללה, אבל הם כן רוצים למצוא את הנוסחה לפיה הזמן שאבד יצטמצם במידה משמעותית.