הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נבחרת אוסטרליה תתרום חלק מהכנסותיה לעזה

השחקנים יזמו לתרום חלק מהכסף מהמשחק נגד פלסטין למען צרכים הומניטריים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.11.23 - 15:54
(Kelly Defina/Getty Images)
(Kelly Defina/Getty Images)
נבחרת אוסטרליה תפגוש מחר (שלישי) את פלסטין במסגרת מוקדמות מונדיאל 2026 באסיה, והיא מתכננת לתרום אחוז מהכנסית המשחק לטובת המאמצים ההומניטריים ברוצעת עזה, זאת לאחר יוזמה של איגוד השחקנים האוסטרלי. השחקנים מתכננים לתרום אחוז מהכסף שיקבלו על המשחקים, וההתאחדות האוסטרית מצידה תשווה את הסכום שהם יתרמו.

נשיא ארגון השחקנים האוסטרלים וקשר הנבחרת, ג`קסון אירווין, אמר על כך: "זה דבר שאי אפשר להבין, מדובר על אחת הסוגיות הגאופוליטיות הכי מסובכות ב-100 השנים האחרונות. זה דבר שאנחנו מודעים אליו ודיברנו עליו בכך שזה לא עוד משחק, אלא בהכרה של מה שהוא אומר עבורנו".

אגב, אירווין משחק בזנקט פאולי הגרמנית, קבוצה שהיא ואוהדיה הביעו תמיכה בלתי מסויגת בישראל מאז תחילת המלחמה. "אפילו לחשוב על השחקנים הפלסטינים עצמם ומה המשמעות של המשחק הזה עבורם כאינדיבידואלים זה דבר שקשה לעבד", הוסיף הקשר. "אבל עבורנו כשחקנים זו סוג של תרומה ומודעות וניסיון לקחת חלק בזה".

"בסופו של יום, אני תומך בכל מטרה הומניטרית. מוות של אזרחים הוא טרגדיה בכל סכסוך וזה חייב להיות בראש סדר העדיפויות. "אנחנו מודעים למצב, ומבינים שכרגע הכדורגל לא בראש סדר העדיפויות במובנים מסוימים. אבל בסופו של דבר, יש לנו משחק לנצח בו. הכל סודר במונחים של אבטחה ובטיחות, אז אנחנו יודעים שאנחנו יכולים להתמקד בכדורגל".