גזענות בפאריס: אוהדי צ'לסי השפילו אדם שחור

האיש נדחף מחוץ לרכבת והאנגלים צעקו: "אנחנו גזענים, ואוהבים את זה". צפו בתיעוד מבירת צרפת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.02.15 - 07:46
תחילת כתבה

הגזענות היא אולי הבעיה הגדולה ביותר באירופה היום, בעיה שרק הולכת ומתעצמת, ונדמה שבשנים האחרונות צרפת היא מוקד די מרכזי לגילויי גזענות. מה שקרה אמש (שלישי) לפני המשחק בין פאריס סן ז'רמן לצ'לסי התרחש גם כן על אדמת צרפת, אבל הפעם הגזענים היו דווקא האנגלים.

בדרכם לפארק דה פראנס, שם קבוצת תשיג מאוחר יותר 1:1 משמעותי במשחק הראשון של רבע גמר ליגת האלופות, אוהדי צ'לסי פרקו כל עול. באחת מתחנת ה"מטרו" - הרכבת התחתית של פאריס - תועדה התנהגות בלתי נסבלת של אורחים לונדונים כלפי תושב מקומי שחום עור. האיש האנונימי ביקש בתמימות לעלות על אחת הרכבות אבל נדחה, נדחק החוצה, נדחף בחזקה והושפל מול יתר עוברי האורח.

ואם היה ספק לרגע שמדובר באקט גזעני, הרי שאותם אוהדי צ'לסי החלו לשיר בגאווה: "אנחנו גזענים, אנחנו גזענים, וככה אנחנו אוהבים את זה". וכדי להסדיר סופית את זהותה של החבורה הגזענית, הקריאה "צ'לסי, צ'לסי, צ'לסי" לא השאירה מקום לטעויות.

דובר צ'לסי גינה כמובן את האירועים לאחר שצפה גם הוא בתיעוד, וכינה את האירוע "מכוער". המועדון הבהיר כי יתמוך במאת האחוזים בכל הליך פלילי נגד אותם אוהדים, הליך שיחל עם חזרתם לאנגליה. "אין להתנהגות כזאת שום מקום בכדורגל ובחברה", אמר דובר צ'לסי, שהבטיח: "אם יתברר כי מישהו מהמעורבים בתקרית הוא בעל מנוי בסטמפורד ברידג' או חבר מועדון נפעל נגדו בכל הכוח, כולל הרחקה".