אלגרי: "המטרה הייתה לעלות, פחות חשוב איך"

מאמן יובה מרוצה. בופון: "חשבתי שייקח לנו פחות זמן לחזור לחצי הגמר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.04.15 - 11:18
תחילת כתבה

קרלוס טבס, אלבארו מוראטה וארתורו וידאל הגיעו חולים לגומלין מול מונאקו. הם גם לא חיפשו יותר מדי את השער. בכל זאת, יתרון 0:1 מהבית הספיק לגברת הזקנה כדי לעלול לחצי גמר ליגת האלופות לראשונה אחרי 12 שנה.

"חשבתי שאצטרך לחכות פחות כשהגעתי לשלב הזה לפני 12 שנה", הודה הקפטן ג'יג'י בופון בראיון למדיאסט. "אבל בגלל שהמסע היה קשה מאוד, אנחנו יכולים ליהנות מהתוצאה אפילו יותר. אנחנו כמובן זוכרים שעדיין לא השגנו דבר. רצינו לעלות שלב בכל מחיר, ידענו שזו הזדמנות נהדרת לכבד את ההיסטוריה של יובה, סוף סוף אחרי 12 שנים".

"היה אצלנו יותר מתח הפעם מאשר בדורטמונד", הפתיע בופון. "ידענו שיותר קשה להתמודד מול הצפיפות של מונאקו והיתרון שלנו היה נזיל, כך שכל טעות קטנה הייתה עולה לנו כפליים. לכן אני חושב שהלחץ השפיע עלינו יותר".

"הטקטיקה שלנו הוכתבה על ידי התנאים, הפעם התוצאה הייתה חשובה יותר מסגנון המשחק", הבהיר המאמן מסימיליאנו אלגרי. "המטרה הייתה להגיע לחצי הגמר. אולי לא שיחקנו כדורגל אטרקטיבי, אבל קשה מאוד לשחק במונאקו ועשינו הרבה טעויות טכניות".

המאמן גם גילה עם מה התמודד לפני המשחק: "טבס היה בספק עד שעתיים לפני המשחק בגלל שהוא הקיא במשך יומיים ברציפות. היה וירוס שהתפשט אצלנו. וידאל התחיל, אז טבס נדבק ומוראטה היה חולה על הספסל. זה רק מוכיח אילו בחורים נהדרים הם, שלמרות כל הקשיים עדיין הצליחו לתפקד".

"יובה יותר בוגרת עכשיו", ניתח ארתורו וידאל, שהחלים ערב המשחק מדלקת בגרון. "שיחקנו עם הראש ועשינו מה שהיינו צריכים כדי להתקדם. אני לא מפחד מאף יריבה. אני חושב שלכל אחת מארבע הקבוצות שעלו יש איכויות משלה וביום שישי נראה את מי נקבל. כרגע אני חושב שאנחנו שווים לכולם".

בינתיים, המנכ"ל בפה מארוטה הודה שמתקיימים מגעים לצירוף פאולו דיבאלה, הכשרון הארגנטיני הצעיר של פאלרמו. "נמשיך לנסות לשפר את הסגל", הכריז המנהל. "דיבאלה הוא מטרה ואנחנו בשיחות עם נשיא פאלרמו מאוריציו זמפאריני, אבל מדובר במשא ומתן קשה כי גם קבוצות אחרות מעוניינות בו".

מאמן מונאקו לאונרדו ז'ארדים סיכם את ההופעה של קבוצתו במפעל: "אני מאוכזב מהתוצאה הפעם, אבל מרוצה מיכולתנו על פני שני המפגשים. ייצגנו בכבוד את צרפת ואת מונאקו. הראינו לכל אירופה שאנחנו יכולים לשחק כדורגל טוב. עכשיו אנחנו צריכים להתמקד בהגשמת המטרות שלנו בליגה".