"יובה יכולה לשחק איך שבא לה מבלי להיענש"

לואיס אנריקה עוקב אחר הכדורגל האיטלקי ויודע מה הסוד של בארסה הזו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.05.15 - 20:46
תחילת כתבה

"יובנטוס מסוגלת לסגור ולשחק איך שבא לה מבלי להיענש". מאמן ברצלונה לואיס אנריקה השלים דאבל מקומי, אבל יודע שאסור לו ולשחקניו בשום אופן לזלזל באלופות איטליה בארבע השנים האחרונות. בשבת הקרובה הוא יתמודד מול הגברת הזקנה בגמר הצ'מפיונס, כאשר כל קבוצה יכולה להשלים טרבל מהדהד.

"לפני שלוש שנים היה לי המזל להיות מאמן רומא, ככה שבשלוש השנים האחרונות אני עוקב אחרי הכדורגל האיטלקי גם בתור אוהד", סיפר לואיס אנריקה בראיון נרחב לאתר אופ"א. "צפיתי הרבה ביובנטוס בשנים האחרונות, זו קבוצה שעובדת קשה מאוד על המגרש ולדעתי משחקת כדורגל טוב מאוד. אולי חסר לה מזל באירופה, לדעתי היא הייתה יכולה להגיע רחוק יותר באלופות בעונות הקודמות".

כשנשאל על סגנון המשחק הייחודי של ברצלונה, השיב המאמן: "אנחנו נוטים לעשות רומנטיזציה של העבר, אבל אין שתי קבוצות דומות. העבודה של המאמן היא להוציא את המיטב מהשחקנים שיש לו. בברצלונה אנחנו גם רוצים לעשות דברים בצורה אטרקטיבית, כי האוהדים שלנו רגילים לראות כדורגל טוב ואת זה אפשר לעשות בכמה דרכים. אנחנו צריכים להחזיק בכדור וכל הזמן רוצים להשתלט עליו".

לואיס אנריקה גם נשאל על סוד ההצלחה של ברצלונה הנוכחית והשיב: "יש לנו קבוצה עם כוח תקיפה ייחודי - שחקנים שהראו שהם מוכנים ומסוגלים לעבוד עבור הקבוצה כי הם הבינו שהדרך היחידה לשמור היא לעשות הגנה יחד. כדי לספוג כל כך מעט צריך שכולם יעבדו יחד כדי שנוכל ללחוץ כיחידה אחת ולעשות כל מה שאנחנו מחליטים ברגע נתון. זה דורש עבודה קשה והגמול שלנו הוא שאנחנו יכולים לזכות בתארים. כמובן שזה גם תענוג לראות את האיכות האישית שיש לשחקנים שמכריעים עם פעולות בתוך הרחבה, שזה האיזור הכי קשה על המגרש".

על צ'אבי, שגמר האלופות יהיה משחקו האחרון במדי בארסה, אמר המאמן: "הוא היה על סף עזיבה בשנה שעברה ולמזלנו הוא נשאר. עכשיו עם צ'אבי זה בדיוק מה שקרה איתי ועם פרנק רייקארד לפני עשר שנים. אתה כבר לא המנהיג על המגרש, אבל עדיין להצליח להביא דברים משלך. אתה במצב שפתאום אתה מפסיק לשחק כל כך הרבה, אבל רואה שיש לך תפקיד אחר".