בופון: מקווה שבשבת מסי יהיה מכדור הארץ, כמו כולנו

שוערה האגדי של יובנטוס חושש לקראת המפגש עם כוכב ברצלונה? "הוא חייזר שהחליט לשחק עם בני אדם". מוראטה לפני הגמר האלופות: "אנסה לזכות גם בשביל אוהדי ריאל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.06.15 - 09:00
תחילת כתבה

לפני המפגש עם ברצלונה בחצי גמר ליגת האלופות, מנואל נוייר, שוער באיירן מינכן, הצהיר: "אראה לליאו מסי מי הבוס ברחבה". איך זה הסתיים, אם כן, כולנו יודעים. ג'יאנלואיג'י בופון, שוערה האגדי של יובנטוס, לא מתכוון לחזור על הטעות של הקולגה מגרמניה.

לפני שיפגוש אותו בפעם הראשונה בקריירה, ג'יג'י בופון הרעיף שבחים על הכוכב הבלתי מעורער של בארסה. "מסי הוא חייזר, שמקדיש את עצמו למשחק עם בני אדם. התקווה היחידה שלי היא בשבת הקרובה הוא יהיה מכדור הארץ, כמו כולנו", אמר השוער הנפלא וסיפק את אחד הציטוטים היותר טובים בתקופה האחרונה.

קפטן יובנטוס שכבר כמעט שכח את גמר הצ'מפיונס האחרון בו היה, הצהיר: "יש לנו מספיק כלים כדי לעשות חיים קשים לברצלונה. ברור שננסה לנצח, אבל כמו שחושב כל העולם גם אנחנו יודעים שאנחנו לא הפייבוריטים. זה לא אומר שאנחנו מצטערים על משהו. אני מרוצה שסגרנו יפה את המפעלים האחרים, אבל האם זו תהיה בכל מקרה הצלחה באלופות? רק אם ננצח".

אלבארו מוראטה הגיע ליובנטוס כשחקן שלא מצא מקום במדריד והעיף את קבוצתו לשעבר מליגת האלופות. עכשיו הוא רוצה לפצות את מועדון נעוריו בגמר מול ברצלונה. "אנסה לזכות בצ'מפיונס גם בשביל אוהדי ריאל מדריד", הצהיר החלוץ הצעיר, שכבש בשני משחקי חצי הגמר מול הבלאנקוס.

"מה שמיוחד זה לא לכבוש מול בארסה, אלא העובדה שזה גמר האלופות ואפשר להיכנס אל דפי ההיסטוריה", לקח מוראטה צעד לאחור. "הגמר בעונה שעברה בליסבון לא היה מיוחד יותר מאשר הגמר הזה בברלין. אם גמר צ'מפיונס זה לא דבר מיוחד עבורך בכל מקרה, אז אתה לא אוהד כדורגל. אני גאה להיות ספרדי. אם נזכה, אשלוף את דגל ספרד".

"בארסה פייבוריטית, אבל לא בלתי מנוצחת", הסכים ארתורו וידאל. "זה יהיה המשחק הכי חשוב בחיים שלי. יש כל כך הרבה רגשות שעולים ככל שמתקרבים למשחק. תמיד אומרים שכולם פייבוריטים מולנו, אבל אנחנו הראינו משהו אחר על המגרש. אנחנו מצפים שכך יהיה גם בשבת, שננצח והפייבוריטית שוב תפסיד".

אנדראה פירלו, שהזכיר כי מדובר בגמר הצ'מפיונס הרביעי שלו, הדגיש: "זה משחק ייחודי ובכל פעם מדובר במפגש שונה. אנחנו יודעים מה עלינו לעשות. ברצלונה אולי פייבוריטית, אבל הכל יכול לקרות". על משחקו האחרון של צ'אבי במדי בארסה אמר הקשר האיטלקי: "אני שמח ששיחקתי מולו כל כך הרבה פעמים, הוא אלוף גדול ואדם גדול".