15 שנה אחרי: ברצלונה לא סולחת ללואיס פיגו

אופ"א הודיעה כי שחקן העבר ילבש את מדי הקטאלונים במשחק הראווה המסורתי לפני גמר ליגת האלופות, אבל האוהדים מחו ברשתות החברתיות והמועדון סיכל את המהלך. ומי כן ייקחו חלק במשחק האגדות?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.06.15 - 08:00
תחילת כתבה

אוהדי ברצלונה, באופן טבעי, לבטח היו נותנים הרבה על מנת לראות את קבוצתם האהובה מניפה בשבת את גביע ליגת האלופות בתום הגמר מול יובנטוס. אולם, יש לפחות דבר אחד שעליו הקטאלונים לא היו מתפשרים - הם לא היו מוכנים לראות את לואיס פיגו לובש שוב את מדי בארסה, אפילו לא במשחק ראווה.

מקרה שהיה כך היה: אופ"א הודיעה אמש (רביעי) כי לואיס פיגו, שעבר לפני 15 שנה מבארסה לריאל מדריד, ייצג את מועדון הפאר מקטאלוניה במשחק האגדות המסורתי ביום שישי בברלין, אז ישחקו ותיקי בארסה ויובנטוס מול כוכבי שאר העולם.

אוהדי אלופת ספרד, אם כן, לא נותרו אדישים. הם הציפו את הרשתות החברתיות ומחו על האפשרות שהפורטוגלי ילבש שוב את מדי ברצלונה, ובכך העירו את תשומת הלב של אנשי המועדון. כעבור מספר שעות הוציאה בארסה הודעה רשמית לפיה אופ"א קיבלה את בקשתה שלא לאפשר לפיגו לייצג את המועדון.

לואיס פיגו נחשב מבחינת אוהדי בארסה כ"בוגד" הגדול ביותר בהיסטוריה של המועדון. ביולי 2000, אחרי 5 עונות במדי הבלאוגראנה, כוכב נבחרת פורטוגל עשה את מה שנראה אז כלא ייאמן - ועבר ליריבה המושבעת ריאל מדריד. מאז ועד היום, כך מתברר כעת, בברצלונה לא סלחו.

אלו השחקנים שכן ייקחו חלק במשחק הראווה
ותיקי ברצלונה ויובנטוס: אדווין ואן דר סאר, צ'ירו פרארה, לודוביק ז'יולי, אלסנדרו דל פיירו, ג'יובאני ואן ברונקהורסט, אדמילסון, פאביו קנבארו, דויד טרזגה, מארק ואן בומל, ג'יאנלוקה זאמברוטה, דקו, אריק אבידל, כריסטיאן ויירי.
כוכבי שאר העולם: ינס למאן, קאפו, יורי דז'ורקף, רוברט פירס, פרדראג מיאטוביץ', ג'ובאני אלבר, קלרנס סיידורף, ראי, כריסטיאן קראמבו, סטיב מקמנמן, פייר ואן הויידונק, מרקו מאטראצי.