יש אישור מאופ"א: מכבי ת"א תארח בבלומפילד?

תוכל לשחק נגד באזל ביפו ולעבור לעופר בשלב הבתים. מה המכשול?

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  07.08.15 - 17:14
תחילת כתבה

הגרלת הפלייאוף של ליגת האלופות קבעה: מכבי תל אביב שוב תצטרך לעבור את באזל אם היא רוצה לשחק בשלב הבתים. ב-19 באוגוסט השווייצרים, שכבר הדיחו את מכבי פעמיים בשנים האחרונות, יארחו אותם שוב, כאשר הגומלין יתקיים ב-25 בחודש בארץ. השאלה היא: איפה המשחק יתקיים?

כזכור, הצהובים החליטו מראש לארח באצטדיון סמי עופר בחיפה, וזאת כדי למקסם את ההכנסות ממכירת כרטיסים ולאפשר לכמה שיותר אוהדים לנכוח. אלא שמיד עם היוודע תוצאת ההגרלה, הנהלת האלופה פנתה ל"היכלי הספורט", החברה שמנהלת את אצטדיון בלומפילד, כדי לבדוק אם ניתן לקיים שם את המשחק למרות הכל.

מכבי כבר הספיקה להסיר מכשול אחד שעמד בדרכה. האצטדיון שמארח בשלב הפלייאוף, אמור להיות זה שמארח גם בשלב הבתים, בין אם מדובר בליגת האלופות או בליגה האירופית אליה נושרת המפסידה במפגש הכפול. עם זאת. הטרבליסטית הישראלית קיבלה את האישור מאופ"א לארח את הפלייאוף ביפו ולעבור לחיפה בבתים.

אלא שיש מכשול נוסף: מכבי התעקשה לארח בסמי עופר ושיריינה את האצטדיון החיפאי; כדי לארח בבלומפילד, המגרש צריך לעבור מספר שיפוצים כדי להכשירו לתנאים המחמירים של אופ"א. כלל לא בטוח שבתוך 3 שבועות אפשר יהיה לעמוד במשימה, שעלותה מוערכת בכ-2 מיליון שקלים. מכיוון שהאצטדיון אמור לעבור שיפוצים בעתיד בכל מקרה, בעירייה ידרשו ממכבי לעמוד בתשלום הזה אם ברצונה שהעבודות יבוצעו עכשיו ובלו"ז צפוף. 

מצד עיריית ת"א הלינו על כך שבמכבי לא רצו לארח בבלומפילד בתחילה, וכעת כן. ישיבה בנושא תתקיים עם היכלי הספורט והעירייה בשבת, ושם אמורה להתקבל החלטה בנידון.