הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מכבי רעה, קשה לדעת אם צ'לסי חזרה לעצמה"

באנגליה לא סופרים את היריבה הישראלית אחרי ה-0:4 בסטמפורד ברידג', דואגים למוריניו ומחמיאים לקהל הצהוב: "עשה את כל הרעש"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.09.15 - 07:59
תחילת כתבה

הרבה תסכול הצטבר בצ'לסי עד למשחק מול מכבי תל אביב. הפתיחה הגרועה בפרמייר ליג, הבריחה של סיטי בפסגה, הכושר הירוד של הכוכבים ומצב הרוח הקודר של ז'וזה מוריניו - כל אלה העלו את הלחץ בסטמפורד ברידג', ורובו התפוגג אמש (רביעי) בזכות ההצגה של הבלוז מול מכבי תל אביב, שהובסה 4:0 בלונדון במחזור הראשון של שלב הבתים בליגת האלופות.

אבל האם כבר אפשר לקרוא הבוקר לצ'לסי מועדון רגוע? ממש לא. בתקשורת האנגלית לא באמת סופרים את האורחת מישראל ועל כן גם הניצחון הנאה והחד צדדי לא משמש מדד אמין למצבה של אלופת הפרמייר ליג. "מכבי תל אביב היתה כל כך גרועה, שבאמת קשה לדעת אם צ'לסי באמת חזרה לעצמה", נכתב הבוקר ב"מירור".

באנגליה בחנו אתמול כל צעד וכל הבעה של מוריניו, והמסקנה הכמעט גורפת היא שעל "המיוחד" עוברים ימים לא טובים. הפורטוגלי אמנם שחרר קצת תסכול עם כל שער שנכבש אתמול לרשת של ראיוקוביץ', אבל נראה עצבני ומדוכדך - במהלך המשחק ובעיקר בראיונות שאחריו. "הוא זרק בקבוקי מים, דיבר כל הזמן לשופט הרביעי המציא כרטיסים אדומים. מוריניו נתן את כל הרפרטואר שלו. הוא טוען שהוא לא בלחץ, אבל אחרי המשחק מול מכבי תל אביב בהחלט אפשר להתווכח על זה", נכתב על המנג'ר ב"דיילי מייל".

ויש גם מחמאות למכבי תל אביב

כאמור, מבחינת התקשורת האנגלית היריבה מישראל היא נון סטורי, או במילים אחרות: תפאורה בעוד הצגה מוצלחת בלונדון. "צ'לסי דילגה מעל מכבי", נכתב בכותרת הסולידית של "סקיי", שם החמיאו למוריניו על ה-11 שהעלה, כשהוא מוריד לספסל מספר שחקני הרכב קבועים כמו ג'ון טרי וברניסלאב איבאנוביץ':  "השינויים של מוריניו עשו פלאים".

"דיילי מייל" דווקא מצא לנכון לציין לטובה את מכבי תל אביב, או יותר נכון את הקהל שלה. האלפים בצהוב שהגיעו עד לונדון עודדו את השחקנים לאורך כל 90 דקות, ללא קשר לנוקאאוט על כר הדשא, ובאנגליה יודעים להעריך את המסירות.

"סטמפורד ברידג' געש בביקור של הישראלים, כשהאוהדים האורחים היו אלה שעשו את כל הרעש", נכתב, "הם היו מלאי תשוקה וכל כך רועשים. כשצ'לסי כבשה את השער השלישי, אוהדי הבלוז קראו לאוהדי מכבי 'עכשיו אתם כבר לא שרים יותר'. הם טעו".