הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ערן זהבי: העיסוק בשער הראשון כבר הפך לפתטי

לקראת המשחק מול פורטו הערב, כוכב מכבי תל אביב מסרב לעסוק בטפל. הצהובים ספגו קנס של 10 אלף שקלים בגין המצת שנזרק במשחק מול בית"ר

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  04.11.15 - 09:53
תחילת כתבה

"כולם חושבים רק על השער שנכבוש, אבל אף אחד לא רוצה להגיע למצב שנספוג 4 שערים ונכבוש שער אחד. זה לא יעשה לאף אחד טוב וכל העיסוק הזה הפך כבר למעט לפאתטי", כך אמר ערן זהבי בראיון לערוץ הספורט לקראת המשחק הערב (רביעי) של מכבי תל אביב נגד פורטו במחזור הרביעי של שלב הבתים בליגת האלופות.

זהבי מודה אמנם שגם הוא מחכה כבר לשער הראשון של האלופה, אבל זה ממש לא הדבר היחיד שמעסיק אותו. "גם אם נכבוש היום לא תראו חגיגות יוצאות דופן", אמר כוכב הצהובים, "חשוב לנו להמשיך לשחק כקבוצה, ואנחנו לא נותנים לשום דבר להזיז אותנו מהדרך שלנו".

שחקנים במכבי תל אביב לא אהבו, בלשון המעטה, את ההתבטאות של סלבישה יוקאנוביץ' אתמול במסיבת העיתונאים. המאמן טען כי ערן זהבי משחק כחלוץ כי הוא השחקן הטוב ביותר שעומד לרשותו בעמדה הזו. אחד השחקנים אמר לאתר ערוץ הספורט בנושא: "את המספרים של ערן אף אחד לא ייקח ממנו, אבל היה בזה קצת זלזול בשאר שחקני ההתקפה ובכלל בסגל של מכבי. מצד שני, זה המאמן שלנו ואנחנו כבר רגילים להתבטאויות שלו. אין מה להיות מופתעים".

במהלך האימון המסכם אתמול באיצטדיון סמי עופר בחיפה, יוקאנוביץ' לא תרגל באופן רציף את ההרכב שלו, אולם במרבית הזמן תורגלה רביעיית ההגנה שפתחה מול פורטו בדרגאו - איתן טיבי הוצב בצד ימין של ההגנה, בן הרוש בשמאל וטל בן חיים תורגל עם קרלוס גרסיה במרכז. אבי ריקן נמצא בתמונת ה-11 לאור הדקות הטובות שלו במחצית השניה בפורטוגל, ונראה שעל שתי העמדות בהתקפה, לצידו של זהבי, מתחרים 4 שחקנים: טל בן חיים, גילי ורמוט, דור מיכה ועדן בן בסט.

יוקאנוביץ' הקדיש חלק נכבד מהאימון שלו להגנה, ואף עצר מספר פעמים את האימון כשהרגיש שעליו לחדד הוראות לשחקניו. בשלב מסויים המאמן אף ריכז לצידו את כל שחקני החלק האחורי, יחד עם יואב זיו, עוז ראלי ויובל שפונגין, והסביר להם ארוכות נקודות נוספות.

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל גזר היום על מכבי תל אביב קנס בסך 10 אלף שקלים, בגין המצת שהושלך על ידי האוהדים הצהובים לעבר השופט הרביעי מנשה משיח, במשחק מול בית"ר ירושלים בבלומפילד. הדיין נעם ליובין הסביר מדוע הסתפק בקנס: "בהתחשב במאמצי הקבוצה כנגד אותם פורעי חוק, ומאחר שמדובר בהרשעה ראשונה מסוג זה העונה".