"בני סובל בפ.ס.ז'. אני רוצה שישחק בריאל או יובנטוס"

בלעדי: לפני השמינית מול צ'לסי, פגשנו באורגוואי את אביו של קבאני: "זלאטן לא מסוגל לשחק באגף, אז מוותרים על אדינסון. פ.ס.ז' איטית, יהיה לה קשה בצ'מפיונס". צפו בראיון

ארבל עשת, אורוגוואי  16.02.16 - 16:05

תגיות: אלופות

תחילת כתבה

לואיס קבאני, אביו של אדינסון חלוץ פאריס סן ז'רמן, הוא דמות בפני עצמה באורגוואי. הוא עלה לכותרות לפני כשנה, כשנעצר לאחר שדרס למוות רוכב אופנוע. זה היה רגע לפני רבע הגמר בקופה אמריקה. עקבות אלכוהול נמצאו בגופו והוא היה עצור למשך שלושה חודשים. אדינסון חזר לארצו לאחר משחק רבע הגמר לבקר את אביו ושהה בצמוד אליו. לואיס, שחקן עבר בעצמו, גידל את בנו והשניים עד היום בקשר צמוד כשקבאני האב - שלא מרבה לטוס לפאריס - הוא אחרון הפוליטיקאים.

בראיון בלעדי לאולפן ליגת האלופות ואתר ערוץ הספורט מדבר האב, שעדיין לא התאושש מהשנה הקשה ושרוי בדכאון, על הכל. על רצונו לראות את בנו עוזב את פאריס לקבוצה גדולה יותר, קשייו על המגרש, סיכויי הזכייה בליגת האלופות, יחסיו עם זלאטן, החיים בצרפת, סכומי הכסף בכדורגל העולמי והאושר שחווה בנו בקריירה שלו.

מה דעתך על זה שאדי בפ.ס.ז'? זה ממלא אותך שמחה?
"אני תמיד אומר לו ואני חוזר על זה - זו קבוצה שבאה לזכות באליפויות בצרפת. חסר לה רטט, מהירות, זריזות, זו קבוצה איטית. רק כשמתחילים לשחק בליגת האלופות, מרגישים את הסיבוכים והקושי. בצרפת היא תזכה בכל הגביעים, התארים, אבל צריך להשלים עם העובדה שיהיה לה קשה מאוד לזכות בליגת האלופות".

אדי מרוצה בפאריס?
"הוא מאושר כי הוא באחת המדינות הטובות באירופה ומשחק באחת הקבוצות הטובות באירופה. הם קנו אותו בתור חלוץ מרכזי, אבל כעת אדי משחק באזור שהוא לא אמור לשחק בו. הוא לא מועיל לקבוצה כפי שהוא מסוגל, זה מה שהוא לפעמים מרגיש. לכן לפעמים לא נוח לו. זה דבר טבעי בשחקן כדורגל. אולי הבעיה היא שגם זלאטן וגם אדי שניהם חלוצים מרכזיים".

זאת בעיה?
"הבעיה היא שלפאריס יש חלוץ מרכזי שמסוגל אך ורק לשחק בעמדה הזאת. זלאטן לא מסוגל לשחק באגפים, אז זה הגיוני שהם מוותרים על אדי. כל עוד זלאטן ישחק שם, הוא תמיד ישחק בחוץ בעמדות האלה, באגפים. ברור שאדי יהיה יעיל יותר בתור חלוץ מרכזי ויועיל הרבה יותר. אדי מבקיע מלידה. סקורר. בכל זאת, גם כשהוא משחק באגפים, הוא לא יורד מ-19-20 גולים שערים בעונה".

יש הרבה קבוצות שמעוניינות בו.
"שמענו שקבוצות אחרות מעוניינות. מנצ'סטר יונייטד תמיד מופיעה בעונת ההעברות. תמיד יש דיבורים שרוצים אותו בריאל מדריד או במנצ'סטר, אבל בסופו של דבר שום דבר לא מתממש. זה יותר ספין עיתונאי מאשר מו"מ בין מועדונים. לי היה מזל ויכולתי לדבר עם הבעלים של פ.ס.ז'. יום אחד הוא אמר לי שהוא מצפה לדברים גדולים מאדי ושהוא לא רוצה למכור אותו, שהם אוהבים אותו והוא צריך להישאר כי צופים לו גדולות ונצורות. אם הנשיא אומר לי דברים כאלה, פירושו שיהיה קשה לעבור לקבוצה אחרת. זה לא קל. אבל השחקנים היום מוקפים בעסקנים, הכול עסקים. אומרים לך שיש שחקנים שלא יועברו או יעברו, אבל פתאום מופיע הכסף שמישהו מציע כדי לקנות אותם וזהו, מוכרים אותם".

"הרי מסי, שהוא אחד השחקנים הטובים אם לא הטוב בעולם, ברור שאם מישהו יציע לברצלונה 600 מיליון דולר, מסי יעזוב. זאת אומרת, כולם יכולים להימכר, אף אחד לא חיוני, גם לא בקבוצה. קבוצה מורכבת משחקנים שונים, יש שעוזבים, יש שחוזרים. מה שנאמר על אדי כיום זה רק דיבורים, הרי אין שום הודעה רשמית, כשיש הודעה רשמית אנחנו המשפחה שלו, בטוח נדע".

איזו קבוצה אתה חושב שיכולה להתאים בשלמות לאדינסון?
"הייתי רוצה לראות אותו משחק בריאל מדריד, במנצ'סטר יונייטד, ביובנטוס".

בפאריס, בתנאים של היום, לא היית רוצה?
"אילו המועדון היה נותן לו לשחק בתפקיד שהוא אוהב, הייתי רוצה שיישאר. הבעיה היא שהוא סובל מאוד. הוא לא נהנה בתפקיד הנוכחי. אני רוצה שבני יהיה מאושר, שישחק בתפקיד שהוא אוהב, בתפקיד שהוא יודע לבצע היטב. אבל המאמן והמנהלים מחליטים. הוא נמצא היכן שהוא נמצא והמאמן מציב אותו היכן שהוא חושב לנכון".

אתה חולם שאדינסון יזכה בליגת האלופות?
"ללא ספק. כל ההורים והמשפחות של השחקנים רוצים שיהיו אלופי עולם, אבל לפעמים מדובר בחלומות בלתי אפשריים, הם צריכים להגיע למועדונים המעטים שמצליחים לזכות בתואר. צריך להגיע לברצלונה, לריאל מדריד, למנצ'סטר, למועדונים שמשקיעים כדי להיות אלופי אירופה. זה כמו עם הנבחרת שלנו, אורוגוואי, אני תמיד אומר שאפילו הנכדים שלנו לא יראו אותה אלופה שוב".

אתה רואה את אדינסון במועדון אחר?
"אני חושב שיש לו סיכוי. הוא עדיין צעיר, מדברים על זה הרבה ולפעמים, כשמדברים הרבה על משהו זה עשוי לקרות. אני חושב שהוא מסוגל לשחק בכל מועדון בעולם. אני יודע שבכל מועדון אדי יכול להיות שחקן חשוב. חוץ מזה, מאמנים רבים רוצים אותו, מדברים עליו, הם אומרים: 'אנחנו זקוקים לשחקן כמו קבאני'. כמו צ'ולו סימאונה, הוא תמיד רוצה אותו באתלטיקו מדריד. הבעיה שאתלטיקו אינה קבוצה חזקה מבחינה כספית, פיננסית. כדי לקנות שחקן ברמה הזאת, כמו הבן שלי, אני לא מדבר על רמת המשחק אלא שהשחקנים יקרים מאוד. אלה שחקנים שנמצאים למעלה בטופ מבחינת מחירים. לכן יש מועדונים שקשה להם".

לאן הוא עוד יכול להגיע?
"אולי תשלם עליו קבוצה עם מסורת, מנצ'סטר יונייטד או ריאל מדריד. לריאל יש קבוצה טובה ושחקנים טובים, אבל אולי אין לה מספיק שחקנים כי הם משחקים בהרבה מסגרות. לאן שלא יגיע ואיפה שלא יהיה יש לו משפחה שתמיד תהיה איתו".