הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הייתי צריך להחליף מלון בגלל האיומים"

אוברבו, ששפט את צ'לסי-בארסה ב-2009: "לא גאה ביכולת שלי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.02.18 - 09:48

תגיות: אלופות

תחילת כתבה

ברצלונה תעלה ביום שלישי לאצטדיון סטמפורד ברידג' בלונדון במטרה להשיג תוצאה טובה לקראת הגומלין בקאמפ נואו בשמינית גמר ליגת האלופות. שתי הקבוצות פיתחו במשך השנים יריבות מרה, כאשר המשחק הזכור מכולם התרחש במסגרת חצי הגמר ב-2009. שני רגעים נחקקו יותר מכולם מאותה התמודדות: השער של אנדרס אינייסטה בתוספת הזמן שהעלה את הקטאלונים לגמר וההתפרצות של של שחקני הבלוז אל עבר השופט הנורבגי, תום הנינג אוברבו, שקיפח אותם בצורה ברורה.

תשע שנים אחרי ורגע לפני ששתי הקבוצות נפגשות שוב, בספרד התחקו אחר אוברבו בן ה-51. "אני לא נמצא יותר בעולם השיפוט. אם יש מישהו שזקוק לעצה, במיוחד בתחום המנטאלי, אני עוזר, אבל לא על בסיס יומי", הוא סיפר בריאיון ל"מארקה".

הנורבגי הודה שלא היה מדובר באחד המשחקים הטובים שלו מבחינת יכולת: "אני לא גאה באיך ששפטתי. זה לא היה אחד הימים הטובים שלי, אבל אלה טעויות שיכולות לקרות לכל אחד. לא הייתי ברמה שאני צריך להיות. היו לי כמה טעויות, אבל גם שחקנים ומאמנים עושים טעויות ושום דבר לא קורה. אני גאה בקריירה שלי. אי אפשר לשפוט אותה לפי משחק אחד, למרות שיש אנשים שעושים זאת".

אוברבו גילה כי אחרי המשחק נאלץ להחליף מלון בשל האיומים על חייו: "אחרי המשחק לא דיברתי עם אף שחקן. אני זוכר שהייתי צריך להחליף את בית המלון בגלל האיומים שספגנו. היינו צריכים להיות זהירים. אולי זה היה השיפוט הכי שערורייתי בתולדות ליגת האלופות, אבל צריך לשאול את אוהדי ריאל מדריד אם השיפוט היה לטובתם, הם היו חושבים כך. אני מכבד את הדעה של כל אחד, גם אם אני לא מסכים איתה".

לסיום אוברבו בירך על התוספת של המוניטור למשחק ותהה אם היו עדיין מדברים עליו אם ב-2009 היה נעזר בעזרים טכנולוגיים: "אם היה מוניטור, לא היינו מדברים על המשחק הזה אחרי תשע שנים, בגלל שההחלטות שלי היו אחרות. אני בעד שימוש בעזרים טכנולוגיים".