"מסי היה רוח רפאים. רומא הפכה את ברסה לקרוטונה"

עיתוני העולם לעגו לקטאלונים אחרי ה-3:0 הענק: "האימפריה נפלה, השפלה היסטורית". באיטליה חגגו: "הג'יאלורוסי כבר אגדה". במדריד שמחו לאיד: "הפנים של ליאו אמרו הכל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.04.18 - 09:29
תחילת כתבה13 חודשים עברו מאז הרמונטאדה ההיסטורית של ברצלונה, ה-1:6 האגדי על פ.ס.ז' שהפך פיגור 4:0 מהמשחק הראשון ושלח את הקטאלונים לרבע הגמר. רומא עשתה אמש (שלישי) דבר דומה, ואולי אף גדול יותר, לבארסה, כשמחקה פיגור 4:1 מהקאמפ נואו עם 0:3 מדהים באולימפיקו, שסידר לה הופעה ראשונה בחצי גמר ליגת האלופות מאז 1984.

בעיתונים ברחבי העולם כמובן חגגו את ההישג העצום של הג'אלורוסי, לצד ביקורת נוקבת במיוחד על ההופעה האיומה של בארסה. בעיתונים הקטאלונים כמובן לקחו את זה קשה ביותר. ב"ספורט" נכתב: "בארסה התמוטטה, זה היה אסון. ואלוורדה לא ידע בשום שלב איך לעצור את היריבה". ב"מונדו דפורטיבו" הוסיפו: "מפלה היסטורית, העליונות של רומא הייתה בכל שלב".

בעיתונים המזוהים עם ריאל מדריד, כמובן שהשמחה לאיד הייתה ברורה. ב"מארקה" הכריזו: "נפילת האימפריה של ברצלונה". ב"אס" הזכירו את ה-4:0 למילאן בגמר 1994 והתמקדו ב"היעלמות" של מסי ובפניו בסיום, שאמרו הכל.

באיטליה שיבחו את רומא. ב"קוריירה דלו ספורט" היללו: "רומא היא כבר אגדה, היא הפכה את מסי לרוח רפאים". ב"קוריירה דלה סרה" הוסיפו: "זה היה נראה בלתי אפשרי, אבל מסי וסוארס נראו כמו ילדים ובארסה כמו קרוטונה. גם בחלומות הכי גדולים לא היה נראה שזה יקרה, אבל זה הפך למציאות".

"אולה" הארגנטיני הכריז: "רומא השפילה את ברצלונה, קבוצה שלא מתמודדת על האליפות במדינה שלא הגיעה למונדיאל השאירה את בארסה מחוץ לליגת האלופות".