הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

השילוש הקדוש

מצד אחד, ניימאר, אמבפה וקבאני ומהעבר השני סלאח, מאנה ופירמינו. פ.ס.ז' וליברפול ייפגשו הערב (ישיר ב-5SPORT וב-4K) לקרב גורלי ויציבו את השלישיות הקטלניות בתבל. בדקנו מה עשו העונה הטריו ומה מידת השפתעם. את מי הייתם בוחרים לקבוצה שלכם?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.11.18 - 14:00

ליגת האלופות מגיעה הערב (רביעי) לרגע האמת שלה. פ.ס.ז' תארח את ליברפול בפארק דה פראנס (ישיר ב-5SPORT5 וב-4K), בידיעה שהיא חייבת לנצח כדי להיות תלויה בעצמה ולהגיע בסופו של דבר לשמינית גמר ליגת האלופות. כל תוצאה אחרת תסבך אותה, ותשים את האנגלים בעמדה מצויינת.

מעבר ליוקרה, מדובר במפגש בין שתי שלישיות ההתקפה מהמפחידות ביבשת. אז בדקנו מה מידת ההשפעה של ניימאר, קיליאן אמבפה ואדינסון קבאני על פאריז, ומה תרומתם של סיידו מאנה, רוברטו פירמינו ומוחמד סלאח למכונה של יורגן קלופ באנפילד.

פ.ס.ז', שניצחה את כל המשחקים שלה בליגה, הבקיעה 61 שערים העונה ב-19 משחקים. מאזן נדיר של יותר משלושה שערים למשחק. קבאני, אמבפה וניימאר היו שותפים ל-36 שערים מתוכם. כלומר 59% מהכיבושים של אלופת צרפת שייכים לטריו המפורסם בהתקפה.

 

מנגד, ליברפול מסתפקת העונה בכמות יותר צנועה של 34 שערים בלבד בכל המסגרות ב-19 משחקים, פחות מכל השלישייה הקדמית של פאריז. מתוכם, 21 הובקעו על ידי מאנה, סאלח ופירמינו, כלומר 61 אחוז.

אגב המספרים עוד מספרים כי ברגע שאף אחד משלושת החלוצים של ליברפול לא מבקיע, ליברפול לא מנצחת העונה. זה קרה לה במשחקי הליגה מול מנצ'סטר סיטי, צ'לסי וארסנל, ומול הכוכב האדום ונאפולי באלופות.

הנתונים המלאים (בכל המסגרות):
פ.ס.ז'
ניימאר 14 משחקים, 13 שערים, 7 בישולים
אדינסון קבאני 14 משחקים 10 שערים, 3 בישולים
קיליאן אמבפה 13 משחקים, 13 שערים, 7 אסיסטים

ליברפול
רוברטו פירמינו 18 משחקים, 5 שערים, 2 בישולים
סיידו מאנה 17 משחקים, 7 שערים, 2 בישולים
מוחמד סלאח 18 משחקים, 9 שערים, 4 בישולים