פפה: "פורטו יכולה לכוון לגמר האלופות"

הבלם בהצהרה מעניינת לפני רומא. אנזונזי עשוי לפתוח לצד דה רוסי

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.02.19 - 10:40
תחילת כתבה

מלבד המשחק המרכזי של הערב שיפתח את שמינית גמר ליגת האלופות, שיפגיש בין מנצ'סטר יונייטד ופ.ס.ז', גם רומא ופורטו יחזרו היום (שלישי) מהיעדרות של למעלה מחודשיים ויתחרו מתחת לזרקור הגדול ביותר של הכדורגל האירופי.

בקרב הקבוצה מפורטוגל לא מפגינים רגשי נחיתות. פפה, הבלם הוותיק, דיבר לתקשורת ושלח הצהרה מעניינת: "פורטו מכוונת לגמר האלופות. נעשה הכל כדי לנצח היום, אבל גם ננסה להתקדם עוד יותר ולכוון לגמר. הדבר החשוב ביותר זה הרוח של הקבוצה כולה, כולנו צריכים לעזור לפורטו להגיע הכי גבוה שאפשר. לשחק בליגת האלופות זה תמיד מיוחד, ובשבילי אפילו יותר בזכות הקבוצה הזאת. שמח ללבוש את החולצה של פורטו".

האיטלקים מגיעים להתמודדות במומנטום שלילי, לאחר שהשיגו ניצחון בודד בארבעת המשחקים האחרונים בכל המסגרות, כשגם אוסביו די פרנצ'סקו יודע שזו ההזדמנות שלו להציל את העונה שעוברת עליו ולנסות לשחזר את העלייה לחצי הגמר מהעונה שעברה.

לורנצו פלגריני, קשר הקבוצה, דיבר לקראת המשחק: "פורטו אמנם לא מהטופ האירופי, אבל הם עדיין קבוצה מצויינת. הם מציגים כדורגל איכותי ופיזי, רצים המון ויודעים מה הם רוצים מעצמם. מצפה לנו קרב קשה. אחרי העונה שעברה אנחנו מגיעים מנוסים יותר ואנחנו יודעים שניצחון יכול לשנות את העונה כולה, בהתחשב בקשיים שחווינו עד כה. כשהקהל שלנו מגיע לאולימפיקו ועומד מאחורינו אנחנו מקבלים אקסטרה אנרגיות ולהפך. דה רוסי? כולם יודעים כמה הוא חשוב לנו".

די פרנצ'סקו דיבר גם הוא במסיבת העיתונאים המסורתית: "אנחנו מאוד רוצים לנצח ולהחזיר את ההתלהבות. נשארו רק שתי איטלקיות בליגת האלופות, אז נצטרך להוכיח את עצמינו. החיסרון של מוסא מארגה וחסוס קורונה? יש להם מספיק מחליפים ראויים. מעבר לאינדיבידואלים הם קבוצה שיודעת מה היא רוצה ואחת מקבוצות ההגנה הטובות במפעל".

לגבי הסגל שיירשם למשחק, הוסיף המאמן: "מבחינתנו, קוסטאס מנולאס התאמן עם הקבוצה והוא צפוי להיות בסגל, פטריק שיק עדיין פצוע ולא ישחק ולגבי רובין אולסן נדע רק מחר בבוקר. בכל הנוגע לסטיבן אנזונזי עדיין לא הגעתי להחלטה, יכול להיות שיפתח לצד דה רוסי".

בצד השני ממתינה פורטו, שמגיעה מפסגת הליגה בפורטוגל, אך גם היא מגיעה לאחר מומנטום שלילי, עם שתי תוצאות תיקו בשני משחקי הליגה האחרונים. מעבר לשחקנים החסרים של סרג'יו קונססאו, מי שכן ימריאו עם הקבוצה הם פפה ופרננדו אנדרדה.

הדפס