סאנצ'ו שכח את הדרכון וגרם לעיכוב בטיסה

משעשע: דורטמונד הגיעה ללונדון באיחור לפני טוטנהאם

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.02.19 - 19:19
תחילת כתבה

בווידאו: מיטב השערים משלב הבתים

משעשע: ג'יידון סאנצ'ו, הכישרון הצעיר של בורוסיה דורטמונד, שכח היום (שלישי) את דרכונו וגרם לעיכוב בטיסה של הגרמנים ללונדון למשחק מול טוטנהאם בשמינית גמר ליגת האלופות. האנגלי הצעיר גילה את התקלה לאחר שהגיע לשדה התעופה ונאלץ לחזור לביתו. הצהובים-שחורים יתאמנו היום בוומבלי לפני המפגש המסקרן מחר.

בלי קשר לאירוע הזה, סאנצ'ו מושך תשומת לב בלונדון. גם מנג'ר טוטנהאם, מאוריסיו פוצ'טינו, התייחס לכישרון הצעיר לפני ההתמודדות: "כל מה שהוא עושה לא מפתיע, הכישרון שלו עצום", אמר הארגנטינאי, "ידענו טוב מאוד שהוא מסוגל לעשות את הדברים שהוא עשה עכשיו, אם הוא יקבל דקות. דיברנו בשנים האחרונות על לאן הוא יכול להגיע והוא מראה שהוא יכול להתמודד עם הלחץ שיש בליגה הגרמנית ובליגת האלופות".

בראיון שנתן ל-SkySports, סאנצ'ו סיפר על ההרגשה המיוחדת לקראת המשחק: "אני הולך לשחק מול המשפחה שלי, שזה משהו שרציתי לעשות מאז שאני ילד קטן. אני שמח לשחק בעיר הולדתי, ואני מקווה שאוכל להראות ללונדונים ממה אני עשוי".

סאנצ'ו, שאחראי כבר ל-16 שערים (שבעה גולים ועוד תשעה בישולים) בבונדסליגה העונה, הוא השחקן הבריטי הראשון שנולד במילניום הנוכחי ומשחק בנבחרת שלושת האריות. דבר שכמובן מושך אליו הרבה תשומת לב ברשתות החברתיות, אך הוא נשאר צנוע: "ראיתי את הדברים בטוויטר, אבל אני לא מתעסק בזה יותר מדי. אני משתדל להישאר מרוכז במה שאני עושה ולהמשיך להתקדם. זה די מטורף, אף פעם לא חשבתי שאזכה לכל כך הרבה תשומת לב, חשבתי שאם אהיה טוב, האוהדים ידברו על היכולת שלי, אבל לא ידעתי שאעורר כזו התעניינות".

שחקן ההתקפה לקח החלטה, שרוב השחקנים הבריטיים לא בוחרים בה, ויצא החוצה מגבולות האי הבריטי, כדי לנסות את מזלו בקבוצה הגרמנית. השחקן הצעיר לא מתחרט על כך: "כשעזבתי לראשונה את הבית היה לי קשה מאוד. הגעתי לאקדמיית 'הרפילד' בווטפורד, וממש לא הייתי רגיל לזה. הייתי ילד שקרוב מאוד לאמא והשנתיים הראשונות היו קשות, אך כשגדלתי, אנשים התחילו להגיד לי 'זה או זה, או שאתה חוזר הביתה'. תמיד אהבתי כדורגל ותמיד בחרתי באופציה הקשה, זה מה שחישל אותי ועזר לי להתמודד יותר טוב עם המרחק מהבית בהשוואה לשחקנים אחרים. כך שהיה לי מזל".

המפגש מחר יהיה החמישי בהיסטוריה בין שתי הקבוצות, כשכל אחת ניצחה פעמיים בעבר. הפעם האחרונה שהשתיים נפגשו בליגת האלופות, הייתה בעונה שעברה, כשהקבוצות שיחקו באותו בית. הלונדונים יצאו פעמיים עם ידם על העליונה, כשניצחה 3:1 בבית ו-2:1 בחוץ.דורטמונד שמובילה את הליגה הגרמנית בבטחה, תרצה לשחזר את היכולת הטובה גם בליגת האלופות, אך זה לא יהיה קל מול טוטנהאם, שמצידה מחפשת רבע גמר צ'מפיונס בפעם הראשונה מאז 2010/11.