זניולו: "אין מילים". קונססאו: "פורטו תעלה"

כוכב הצמד של רומא חגג. דה רוסי: "יש לנו 51% סיכוי לעלות". קונססאו: "בטוח שפורטו תעפיל לרבע"

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.02.19 - 08:51
תחילת כתבה

אם פ.ס.ז' נראית כבר עם רגל וחצי ברבע הגמר אחרי ה-0:2 על מנצ'סטר יונייטד, במפגש השני של ערב חזרת ליגת האלופות הכל פתוח. רומא ניצחה 1:2 את פורטו אחרי שהובילה כבר 0:2 מצמד של ניקולו זניולו, אבל אדריאן לופס השאיר סיכוי לפורטוגלים עם שער מצמק.

החלוץ בן ה-19 כבש את שני השערים שלו תוך שש דקות והפך לאיטלקי הצעיר ביותר שמבקיע צמד במשחק אלופות. "זה ערב מדהים", אמר זאניולו הנרגש, "אין לי מילים, לא ציפיתי למשהו כזה ואני מקווה לחגוג עוד הרבה שערים מול האוהדים האלה". זאניולו הוסיף: "יש עוד את הגומלין ולא היינו צריכים לספוג. הקשנו על פורטו להגיע למצבים ואנחנו צריכים לעשות את אותו הדבר בגומלין".

דניאלה דה רוסי אמר על זניולו: "זה עוד שיא שמתווסף לא רק למה שהוא עושה כל משחק, אלא גם כל אימון. יש לו טכניקה ופיזיות אדירות, כך שהוא יהפוך לאלוף. חבל שספגנו בגלל שבניגוד לחודשים האחרונים, היה לנו משחק הגנה טוב. הייתי שמח אם מישהו היה אומר לי לפני המשחק שננצח 1:2, זו לא התוצאה הכי טובה, זה מאוד שונה מ-2:0, אז אפשר לומר שהסיכויים הם 49:51 לטובתנו".

"התוצאה מאכזבת מעט, אבל אני מברך את השחקנים על התצוגה ויצירת המצבים", טען אוזביו די פרנצ'סקו. "השער שספגנו לא היה טעות שלנו אלא ריקושט מוזר. עשינו כמה טעויות, אבל זה היה מובן בהתחשב בנסיבות. אני מתחרט שזה לא נגמר 0:2, אבל מרוצה מהיכולת".

די פרנצ'סקו נשאל בנוסף על ההצגה של זניולו והכריז: "בואו ניתן את הקרדיט לכל השחקנים. אני חושב שהוא נער שצריך לתת לו לצמוח. אמרתי לו להמשיך לשחק עם הראש כי לכבוש שער יכול להוציא אותו מהמשחק וליצור התלהבות מסיחת דעת, אבל לא רק שזה לא קרה לו, אלא שהוא כבש את השני".

למרות ההתלהבות ברומא, כמובן שקשה להתעלם משער הבית שספגה. אם תשאלו את סרג'יו קונססאו הסיכוי של פורטו לבצע מהפך ולעלות לרבע הגמר גבוה מאוד: "אנחנו רק צריכים לעשות כמה התאמות ותיקונים, אבל אני בטוח שנעפיל. אמנם אנחנו לא הקבוצה הטובה בעולם, אבל יש לנו את הלוחמים הגדולים ביותר. אין לי ספק בזה".

איקר קסיאס הוסיף: "כמובן שלא רצינו להגיע לכאן כדי להפסיד, אבל זה היה משחק מאוד מאוזן. ביחס להופעה שלנו, שער החוץ מוצדק מאוד וזה אומר שההתמודדות עדיין פתוחה. למרות שרומא לא בטופ 4 באיטליה כרגע, יש לה שחקנים מעולים, אז אנחנו יודעים שזה יהיה קשה. מאמין שנשלוט בגומלין ונעלה".

הדפס