פרנקי דה יונג כשיר לגומלין מול יובנטוס

חדשות טובות לאייאקס. אונאנה: "רונאלדו? נולדתי מוכן"

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.04.19 - 20:38
תחילת כתבה

סופית: פרנקי דה יונג ישחק במדי אייאקס נגד יובנטוס. הכישרון ההולנדי ישחק בגומלין רבע גמר ליגת האלופות מחר (שלישי, 22:00), והמריא עם הקבוצה לטורינו. 22 שחקנים נכללו בסגל הרחב שיצא לאיטליה, ביניהם דה יונג וניקו טגליאפיקו שירצה עונש השעיה וייעדר בוודאות.

דה יונג שיחק רק 24 דקות במהלך הניצחון 6:2 על אקסלסיור בשבת ונאלץ לרדת מהדשא עקב פציעה בשריר מיתרי הברך. השחקן עצמו הביע אופטימיות באשר לאפשרות שיוכל לשחק, וסוכנו עלי דורסון היה אופטימי: "הוא הוחלף (בשבת) רק ליתר ביטחון. הוא הרגיש כאבים, אבל זה היה בגדר הנסבל. החשש (מפציעה חמורה יותר) גדול מהנזק שנגרם".

לאחר שהתברר כי דה יונג כשיר, הוא יצטרך להיזהר מכרטיס צהוב, שכן במקרה כזה הוא יחמיץ את המשחק הראשון בחצי הגמר. גם דיילי בלינד, מתייס דה ליכט, לאסה שונה, דוני ואן דה בייק וחאכים זייך במרחק צהוב מהשעיה. המנצחת במפגש הכפול תפגוש בשלב ארבע האחרונות את מנצ'סטר סיטי או טוטנהאם.

למרות הפרסומים כי דה יונג כשיר, המאמן אריק טן האח נשמע זהיר יותר: "המצב שלו השתפר, אבל אנחנו עדיין צריכים להמתין כדי לקבל תשובה סופית האם הוא מוכן לפתוח בהרכב". על המשחק עצמו סיפר: "אני מלא ביטחון שאנחנו יכולים לעבור, אם נשחק בצורה בה שיחקנו עד עכשיו בליגת האלופות".

"נולדתי מוכן", אמר שוער אייאקס אנדרה אונאנה כשנשאל עד כמה הוא חושש מכריסטיאנו רונאלדו וחבריו לפני הגומלין. "אני בטוח בקבוצה שלנו גם בזכות הדרך בה אנחנו משחקים, אבל גם כי אני רואה את הגישה הטובה באימונים. רוצים להמשיך להראות לעולם למה אנחנו נמצאים במקום אליו הגענו".