שכטר: "לפעמים הקבוצה הפחות טובה עוברת שלב"

חלוץ מכבי תל אביב מאוכזב מההדחה מול קלוז' במוקדמות ליגת האלופות: "אנחנו חזקים, לאנדראס יאניוטיס יש פוטנציאל". על הפנדל שגרם: "יהיה לי קשה לישון בימים הקרובים"

תומר לוי
תומר לוי  31.07.19 - 09:00
תחילת כתבה

15 דקות בתוך המשחק, היא כבר הרגישה שזה בידיים שלה. ניק בלקמן הרעיד את הרשת הרומנית, מכבי תל אביב עלתה ל-0:1 והטירוף באצטדיון בנתניה נתן תחושה שהמהפך בדרך, אבל לרוע מזלה זה ממש לא הספיק. שלוש דקות אחרי הכיבוש של האנגלי, עבירה ברחבה של איתי שכטר הובילה לפנדל, משם לשוויון מהיר של קלוז' ובסופו של דבר להדחה של הצהובים ממוקדמות ליגת האלופות אחרי 2:2 ו-3:2 בסיכום שני המשחקים.

"אחרי הגול הראשון הרגשנו שזה כבר בידיים שלנו. ב-0:1 היה מומנטום חיובי מאוד וצריך לשבח את הקהל. ראינו את הטירוף גם בסוף המשחק דחפו אותנו והכניס אווירה מדהימה", ניסה שכטר לסכם ודיבר כמובן על העבירה ברחבה שקטעה את המומנטום של מכבי ת"א: "אני מאמין שביומיים שלושה הקרובים יהיה לי קשה לישון. זה משהו שלא שורקים עליו ואמרתי לשופט שזו טעות שמכריעה התמודדות. לא מתאים לי לעשות טעות כזאת. יכול להיות שהייתי צריך לעצור, אני חושב שלא היה פנדל, אבל זה הכדורגל, השופט מספיק מנוסה ויכול להיות שהוא ראה פנדל. גם אחרי הפנדל היו לנו דקות שיכולנו לחזור למשחק. הרגשתי טוב על המגרש ושאני מייצר מצבים, אבל בסוף זוכרים את החצי טעות שלי".

"ראינו מכבי ת"א חזקה, אבל לפעמים נענשים. צריך להרים את הראש, להמשיך קדימה ולהיות מרוכזים במטרה הבאה שהיא הליגה האירופית", המשיך שכטר. "בשנה שעברה הפסדנו הפסד לא פחות מאכזב מול קבוצה לא יותר טובה מהרומנים ועשינו בסוף עונה חלומית. אם נגיע לבתים של הליגה האירופית, זה יהיה נפלא בשביל המועדון".

"אני חושב שמכבי ת"א קבוצה יותר טובה מקלוז' אם מסתכלים על שני המשחקים, ולפעמים גם קבוצה פחות טובה עוברת שלב", טען החלוץ. "אמרתי שהמשחקים האלו יוכרעו על טעות לפה וטעות לשם ויכול להיות שהם טיפה יותר מנוסים כשחקנים. הם ידעו לאסוף אחד את השני ואנחנו אחרי ה-0:1 קיבלנו ישר גול ולא הצלחנו לעצור אותם. היינו בטוחים שנחזור לעניינים בבית עם הקהל ונעלה לשלב הבא, אבל בליגת האלופות ברגע שאתה עושה טעות אתה נענש".

"אני לא אוהב לדבר על כישלונות, אבל זה מאכזב מאוד. גם אחרי משחק הראש עדיין משחזר דברים. עפנו מול אלופת רומניה, שהיא מדינת כדורגל, ברוב המשחק השחקנים שלה העיפו כדורים וניסינו להתמודד מול הצפיפות, אבל נרים את הראש ונהיה מוכנים למשחק הבא. מועדון כמו מכבי ת"א משחק מול הגנות צפופות הרבה פעמים. מועדון כמונו צריך להיראות בדקות רבות טוב יותר".

כנשאל האם ההכנה של מכבי ת"א לא הייתה מספיק טובה טען שכטר: "עדיין מוקדם לדעת. עשינו הכנה טובה, יצאנו לשני מחנות אימונים. זה נכון שעזבו כמה שחקנים טובים ודומיננטיים, וצריך לחבר בין השורות. שרן ייני ואנריק סאבוריט מאוד דומיננטיים, ופתאום לאבד אותם לשני משחקים זו הגנה חדשה לגמרי. אני יכול לתרץ מהיום עד מחר, אבל בסוף קלוז' עלתה ואנחנו לא".

"ניק בלקמן בחור מקסים וחיובי ויתרום הרבה למועדון. לאנדראס יאניוטיס יש פוטנציאל, הוא לא שיחק תקופה ארוכה ולבוא ישר למשחקים מכריעים כאלו בליגת האלופות זה לא פשוט. לא מבין למה מבקרים אותם", הגן שכטר על שני שחקני הרכש וחתם: "מועדון חזק נמדד ברגעים הפחות נעימים ולא רק באליפויות ובגביעים, עכשיו זה רגע כזה. הקהל העריך את ההשקעה שלנו ואני מעריך שנחזיר לו על זה".