בלי לומר מילה: צפו במבט של מסי לואלוורדה

תיעוד: כך הכוכב הגיב לשער שספגה ברצלונה מול סלביה פראג

מערכת אתר ערוץ הספורט  24.10.19 - 18:22
תחילת כתבה

בשנים האחרונות ברצלונה התרגלה לרוטינה קבועה: פתיחת עונה מוצלחת, הדחה כואבת בקול ענות חלושה מליגת האלופות ונחמה באליפות ספרד. העונה, נראה שהרצף נשבר, אך לא בטוח שלטובה. הקטאלונים אמנם מוליכים את הליגת הספרדית ואת הבית שלהם בליגת האלופות, אבל בפועל היכולת לא ממש מזכירה את בארסה המוכרת וה-1:2 הדחוק משער עצמי על סלביה פראג אתמול (רביעי) יעיד על כך. שעות אחרי הניצחון הדחוק, פורסם בספרד סרטון, שמתעד את הדקות שלאחר ספיגת השער, ובהן ליאו מסי נראה נועץ עיינים בואלוורדה בצורה מעט חריגה.  

מנגד, מי ששוב הפגין יכולת טובה בין הקורות היה השוער הגרמני, מארק אנדרה טר שטגן. למרות יכולתו, הוא בחר דווקא לבקר את עצמו וגם את חבריו לקבוצה, אשר לטעמו לא מציגים יכולת מספיק טובה. "זו לא הרמה בה אנחנו רוצים לשחק", אמר הגרמני. "למזלנו לקחנו שלוש נקודות וניצחנו, שזה הכי חשוב. אבל יש דברים שצריך לחשוב, לדבר עליהם וחייבים לשנות אותם. לא אחשוף כאן מה הבעיות, אבל אנחנו חייבים להשתפר. אני אדבר עם כל השחקנים ונדאג שזה יקרה".

"לנצח בחוץ זה תמיד חשוב, במיוחד בבית צמוד כמו זה", התנחם סרחיו בוסקטס בסיום. "התוצאה בסן סירו גורמת לניצחון להיראות יותר טוב, אבל עד הדשא לא סגרנו קווים מספיק טוב ונתנו להם מרווחים שהפכו אותם למסוכנים מאוד עבורנו. עם זאת, יצרנו כמה מצבים והופתעתי שלא הצלחנו לכבוש את השלישי. סלביה החליטה שאין לה מה להפסיד ושלחה המון שחקנים קדימה, היא יצרה המון מצבים של אחד על אחד או אחד על שניים".

על חבריו לקבוצה, ליאו מסי ומארק אנדרה טר שטגן, שלקחו חלק משמעותי בניצחון, הוסיף: "למסי הייתה פתיחת עונה לא פשוטה, זה חשוב עבורו לחזור לקצב. טר שטגן הוא חבל הצלה בשבילנו. זה לא דבר קל להיות השוער הראשון של ברצלונה, אבל הוא תמיד נמצא שם".

מאמן ברצלונה, ארנסטו ואלוורדה, התייחס גם הוא להתמודדות בסיומה: "ציפיתי למשחק מהסוג הזה, הם היו מאוד מסוכנים ברגעים בהם איבדנו את הכדור. במיוחד בדקות הסיום, הם הלכו על כל הקופה ולקחו המון סיכונים. באותה נשימה, זה טוב עבורנו ללמוד איך לשחק יחד במשחקים מהסוג הזה. אולי היה חסר לנו מעט שקט נפשי. מסי? הוא מופיע לכל משחק, בכל יום אנחנו רואים אותו משתפר עוד קצת. טר-שטגן? איש המפתח שלנו בכל שלושת המשחקים הראשונים".