התשובה של נאפולי: המורדים יעמדו לדין

אנצ'לוטי ויורנטה הבריזו מהמסע"ת, הבעלים לא נותר חייב

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.11.19 - 16:52
תחילת כתבה

הכאוס בנאפולי עולה מדרגה. אחרי ששחקני המועדון פתחו במרד בתום התיקו אמש (שלישי) מול רד בול זלצבורג, הגיעה התשובה של ההנהלה, שלא מתכוונת לוותר ועשויה להעמיד את שלל המורדים לדין משמעתי בקרוב.

זה התחיל כבר אחרי שריקת הסיום. המאמן קרלו אנצ'לוטי והחלוץ פרננדו יורנטה היו אמורים להגיע למסיבת העיתונאים המסורתית של אחרי המשחק, אבל פשוט לא הופיעו. אופ"א כמובן הייתה המומה מכך וזעמה. בכירים בארגון כבר אמרו לכלי התקשורת באיטליה שהפרטנופי צפויים לספוג קנס כבד מאופ"א על הפרת כללים ברורים של ליגת האלופות.

מה הייתה הסיבה? עדיין לא ברור. אבל יכול להיות שהיא קשורה להחלטה של יו"ר המועדון, אורליו דה לורנטיס, להכניס את הקבוצה לשגרת אימונים סגורה בשל היכולת הרעה שהיא מציגה לאחרונה. זו לא הפעם הראשונה בה דה לורנטיס מקבל החלטה שכזו, אשר משמעותה היא שהשחקנים יישארו יחד במתחם האימונים גם אחרי האימונים היומיים, ואף יישארו ללון במתחם ולא יחזרו לביתם. זהו סוג של מחנה אימונים פנימי, והדבר בוצע כבר מספרים פעמים בעבר בנאפולי כשהקבוצה לא הצליחה לספק תוצאות והציגה יכולת לא טובה.

ההחלטה של היו"ר התקבלה מספר ימים לפני המשחק נגד זלצבורג, וברשת "סקיי איטליה" דיווחו שמיד אחרי שהמשחק הסתיים המאמן קרלו אנצ'לוטי וצוות האימון שבו למתחם על מנת להמשיך בשגרה אותה דרש דה לורנטיס. הבעיה: שחקני נאפולי לא היו שם וחזרו הביתה. לא ברור אם הם עשו זאת באופן עצמאי, ובכך פתחו בסוג של מרד, או שקיבלו אישור כזה או אחר מדה לורנטיס או מאנצ'לוטי עצמו.

כעת הגיעה התשובה של דה לורנטיס, ששיחרר הצהרה רשמית בנושא: "בעקבות ההתנהגות אמש, נאפולי החליטה כי היא תגן על זכויותיה בפן הכלכלי, התדמיתי והמשמעתי בכל תחום שיפוט מוסמך. עוד יובהר, כי האחריות על ההחלטה לבצע מסדר אימונים אינטנסיבי יותר היא של המאמן, קרלו אנצ'לוטי". מאוחר יותר, אנצ'לוטי הבהיר בפומבי כי הוא דווקא התנגד למשטר האימונים.

ובזמן שהבעלים איים, עורכי דין שמקורבים לקבוצה יצאו ובדקו מה העונש האפשרי במקרה שכזה והזהירו את השחקנים כי עלולים לקזז משכרם עד חמישה אחוזים.