אחרי הרביעייה: הווידוי של לבנדובסקי

חלוץ באיירן לוהט, מאמנו: "אין ספק מי הטוב בעולם בתפקיד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.11.19 - 08:29
תחילת כתבה

עולם הכדורגל, כבר עשור או אפילו יותר מכך, נוהג לפאר שניים - ליונל מסי וכריסטיאנו רונאלדו, וקצת שוכח שיש עוד כמה שמגיע להם אור זרקורים. אחד מהם הוא רוברט לבנדובסקי, שכבר כמה שנים טובות (תרתי משמע) יש לו "קייס" במאבק על התואר הבלתי-רשמי "החלוץ הטוב בעולם". מאז פתיחת העונה, ובכן, נראה כי כבר אין ממש מאבק.

מה שכן יש, הם שערים, והרבה מהם. אמש (שלישי) הפציץ חלוץ באיירן מינכן רביעייה לרשת של הכוכב האדום בלגרד, הופך לשני בהיסטוריה של ליגת האלופות שכובש לפחות ארבעה שערים פעמיים (מסי הוא הראשון לעשות זאת). בכלל, ללבנדובסקי 27 שערים ב-20 הופעות בכל המסגרות מאז פתיחת העונה.

"אני מוכרח להתוודות... אני מכור לכיבוש שערים", הגיב לבנדובסקי בקריצה לתקופה המדהימה שבה הוא נמצא. התגובה הנהדרת הזו הגיעה בחשבון הטוויטר, ולפני כן, מול המיקרופונים, הוא דיבר כמו כדורגלן מצוי: "הדבר הכי חשוב הוא ששיחקנו טוב, הגנתית והתקפית, ושמרנו על תכנית המשחק. אני שמח שאנחנו מנצחים גם אם אני לא כובש".

מאמנו של החלוץ הפולני הנהדר, האנזי פליק, הצהיר: "זה עד כדי כך פשוט - שילוב של כישרון טבעי, עבודה קשה ומקצוענות הביאו את לבנדובסקי למקום שבו הוא נמצא כיום. אלה תכונות המשותפות גם להארי קיין ולכרים בנזמה, אבל יכול להיות רק 'מספר 9' אחד שהוא הטוב בעולם. לא יכולות להיות ספקות לגבי מי זה".