הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המירוץ לשמינית: לקראת ערב של הכרעות

ולנסיה, אייאקס וצ'לסי בקרב על 2 כרטיסים. גם בית 7 פתוח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.12.19 - 17:50
תחילת כתבה

זה הולך להיות לילה ארוך ומותח, שבסיומו יציינו ברחבי היבשת חגיגות גדולות ושמחה, לצד דמעות ואכזבה. המחזור האחרון של ליגת האלופות יוצא מחר (שלישי) לדרך ובתים 7 ו-8 יעלו לדשא לערב שכולו הכרעות

בית 7
שלוש קבוצות בבית עדיין במירוץ ההעפלה לשלב הבא, כאשר לייפציג נמצאת במצב הטוב ביותר והיא עם רגל וחצי בשמינית. לעומתה, ליון וזניט מגיעות עם סיכויים פחותים אך ינסו להילחם על הכרטיס הנוסף עד השנייה האחרונה. את הבית מוליכה לייפציג הגרמנית עם 10 נקודות, ומקדימה את זניט וליון, שממוקמות במקום השני והשלישי עם אותו מספר נקודות (7), והפרש שערים זהה.

הגרמנים ייצאו למשחק חוץ אצל ליון, ותיקו יספיק להם כדי להבטיח את המקום בשלב הבא. במידה שלייפציג תפסיד לליון, וזניט, שיוצאת למשחק חוץ מול בנפיקה בפורטוגל, תנצח, יהיו לשלוש הקבוצות מספר נקודות זהה, ובמצב כזה מה שיכריע הוא המאזן הפנימי במפגשים ביניהן. במקרה שגם כאן, איכשהו, ייפול שיוויון - יכריע הפרש השערים הסופי.

ליון מבחינתה תנסה לנצח ולקוות להפסד או תיקו של זניט, כשגם תיקו עשוי להספיק לצרפתים במידה שהרוסים יפסידו בליסבון. מבחינת זניט, ניצחון יבטיח לה מקום בשמינית בשל היתרון במאזן הפנימי מול ליון. תיקו יספיק לזניט רק במקרה שליון לא תנצח.

בית 8
בית מותח במיוחד שעתיד לספק רגעים של דרמה גדולה. אייאקס נמצאת בעמדה הכי בטוחה להעפיל ותיקו יספיק לה לשלב הבא. ולנסיה תנסה למנוע מההולנדים את התענוג כשיתארחו באמסטרדם וינסו להפתיע. צ'לסי תלויה בעצמה והיא תעלה אם תנצח בביתה את ליל. 

ההולנדים יסתפקו בתיקו כדי להעפיל, אבל במידה שיפסידו לוולנסיה, יקוו שצ'לסי לא תנצח בביתה את ליל, כי במקרה כזה הם יישארו בחוץ ומי שיעפילו יהיו ולנסיה וצ'לסי. במצב של תיקו בשני המגרשים, הספרדים יעפילו על חשבון צ'לסי בגלל מאזן פנימי טוב יותר מול האנגלים.