"פפ אובססיבי לאלופות, שחקנים ירצו לעזוב"

סוגיית המאמן, פיתוי רכש והמשמעות הכלכלית. באנגליה ניתחו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.02.20 - 21:54
תחילת כתבה

עולם הכדורגל שופע בסיפורים מרתקים מאחורי כר הדשא, אבל להשעייה של מנצ'סטר סיטי מליגת האלופות הערב (שישי), שום דבר לא הכין אותנו. כעת, אחרי שהושעתה לשנתיים וספגה קנס של 30 מיליון יורו, עולם הכדורגל מגיב להחלטה - שעלולה לשנות את יחסי הכוחות באנגליה בפרט, ובעולם בכלל.

השאלה הראשונה שעולה על הפרק, איך לא, נוגעת לעתידו של פפ גווארדיולה. "הדבר הראשון שעולה בראש הוא עתידו של פפ ואיך לעזעזאל הם יוכלו לפתות שחקנים חדשים", הסביר פרשן בכיר ברשת BBC. "המשמעות עצומה. ההבדל בין שלב הנוקאאוט של ליגת האלופות והליגה האירופית הוא כ-70 מיליון ליש"ט, אז תחשבו כמה זה לא להשתתף במפעלים אירופיים בכלל".

"הסיטואציה של פפ היא המפתח", הסביר פרשן אחר. "הוא אמר במספר מקרים שהוא לא יעזוב את המועדון בסוף העונה, אבל היו כל מיני שיחות סביבו - גם אם הן לא כללו אותו עצמו - בנוגע להארכת החוזה עד 2022. הוא אובססיבי לזכייה בליגת האלופות ולא סתם נשאלת השאלה אם הוא ירצה להמשיך בסיטי או לא".

אגב, בסוכנויות ההימורים השונות כבר שמו את מאוריסיו פוצ'טינו כמועמד המוביל לרשת את תפקידו הקטלאני, אם וכאשר. מיד אחריו נמצאים שמותיהם של ברנדן רוג'רס, יוליאן נגלסמאן, מסימיליאנו אלגרי וג'ובאני ואן ברונקהורסט לפי הסדר הזה.

השאלה הבאה שמטרידה את אוהדי הסיטיזנס, היא מה לגבי הכוכבים הנוכחים ומה לגבי רכש? "כמובן שיהיו שחקנים שירצו לעזוב עכשיו את סיטי, לאחר שהתבשרו כי לא ישחקו בליגת האלופות", הסביר שחקן העבר, מייקל בראון. "פפ הוא שובר שוויון במקרה הזה, וגם אם הוא יעזוב, סביר להניח שהם יקבלו עוד מאמן מהטופ העולמי והתשתית היא זו שתמשוך שחקנים חדשים".

אם לא די בכך, גם בפרמייר-ליג הצטרפו לעליהום על סיטי ובאנגליה דיווחו כי היא עלולה לספוג הורדת נקודות, שכן העבירות בהן הואשמה סיטי תקפות גם על חוקי הליגה האנגלית. ב'אינדפנדט' הבריטי טענו כי המצב החדש יצריך מראשי הליגה לפעול תחת החוקים שלהם, שתואמים את חוקי אופ"א. על פי החוקים, כל מועדון אנגלי צריך לספק מידע אמיתי כדי לקבל רישיון לשחק בליגה - והמידע חייב להיות תואם למידע הנמצא אצל אופ"א. על פי הדיווח, ועדות הפרמייר-ליג כבר דנו בעונשים פוטנציאליים וניכוי נקודות נראה כמו האופציה הסבירה מכולן.