"הולאנד נתן להם כנפיים": העולם לא נרגע מהנורבגי

התקשורת הבינ"ל לא מפסיקה להתלהב מכוכב דורטמונד ביום שאחרי הצמד נגד פ.ס.ז': "טרף את סילבה" ו"קיבע את מעמדו ככוכב עולמי", ומי זכה לתגובה אישית מהחלוץ?

מערכת אתר ערוץ הספורט  19.02.20 - 06:09
תחילת כתבה

ארלינג בראוט הולאנד הפך, כך נדמה, תוך כמה חודשים משם אלמוני יחסית לאחד מהסיפורים היפים של הכדורגל העולמי. המעבר היוקרתי שלו מרד בול זלצבורג לבורוסיה דורטמונד נחשב לאתגר, אבל הולאנד לא אחד שמפחד מאתגרים, ואמש (שלישי) בשמינית גמר ליגת האלופות, הוא התעלה מעל הכל והבקיע צמד שערים שנתן לבורוסיה דורטמונד יתרון 1:2 לקראת משחק הגומלין מול פ.ס.ז'. כך הגיבו כותרות העולם לסיפור הגדול על הילד בן ה-19 מנורבגיה.

ב"VG" (נורבגיה): החמיאו לגיבור הלאומי החדש: "המסיבה של הולאנד נמשכת", וב"מארקה" (ספרד) נכתב: "הולאנד הענק נתן לדורטמונד כנפיים ושם את פ.ס.ז' עם הגב לקיר. החלוץ אכל את ניימאר ואמבפה עם שני 'גולאסוס', ויש לו 10 שערים ב-7 משחקים בליגת האלופות". גם ב"אס" (ספרד) המשיכו ברוח דומה: "הולאנד אפשר לדורטמונד לחלום".

מי שזכה לתגובה אישית מהכוכב הערב הוא העיתונאי האיטלקי הבכיר, פבריציו רומאנו, שצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "הולאנד לא אנושי". החלוץ הנורבגי הגיב מצידו לציוץ: "הנה התחלנו!".

ב"לה פריזיאן" החמיאו לחלוץ העירונית: "הפנומן בן ה-19 הפיל את פאריס. צמד של החלוץ הנורבגי קיבע את מעמדו ככוכב החדש של הכדורגל העולמי". ב"ל'אקיפ" (צרפת) כמובן לא חסכו ביקורת מפ.ס.ז': "הולאנד אכל את טיאגו סילבה" (והציונים שניתנו להם, 8 לנורבגי, 4 לברזילאי).

ב"בילד" (גרמניה) נכתב: "הולאנד הוא הסיוט של טוכל וניימאר". וב"קיקר" נבחרה הכותרת: "חפיסה כפולה של הולאנד: בזכות צמד שלו דורטמונד ניצחה 1:2 את פ.ס.ז' ויש לה קלפים טובים לגומלין בפארק דה פראנס".