גספריני: "יש חרטות, נוכיח שאנחנו שייכים"

לא מסופק? מאמן אטאלנטה הרגיע. סלאדס: "תוצאה לא משקפת"

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.02.20 - 00:54
תחילת כתבה

היא חיכתה לזה כל כך הרבה שנים והערב (רביעי) היא הוכיחה למה: אחרי הפתיחה המנומנמת של שלב הבתים, אטאלנטה הופיע לשמינית הגמר במלוא הדרה ורשמה סיפתח מושלם עם 1:4 מוחץ על ולנסיה בסן סירו - ועדיין, עושה רושם שג'יאן פיירו גספריני לא מסתפק בכך.

"זו הייתה תוצאה נהדרת עבורינו", אמר מאמן אטאלנטה המוערך. "עשינו הכל בצורה טובה, המשחק היה יכול להסתיים עם עוד כמה שערים לשתי הקבוצות. יתרון של שלושה שערים זו מקדמה יפה, אבל אנחנו חייבים להיות יותר זהירים מהשער שספגנו - שהאמת? היינו יכולים להימנע ממנו. כך או כך, אנחנו מרוצים מהניצחון ועוד יותר מהיתרון, לפני המשחק הייתי חותם על לחזור לוולנסיה עם יתרון כזה".

ולמרות זאת, גספריני דאג להוריד את שחקניו לקרקע מיד לאחר ההתמודדות. "בדרכנו חזרה נצטרך לשים לב לכמה סיטואציות בהן איבדנו כדורים מיותרים ולקחנו סיכונים", הסביר המאמן. "במסטאייה נצטרך להימנע מדברים כאלה. אני רוצה להבקיע גם שם שער, אני לא רוצה לסבול בגומלין. גם אחרי הניצחון הזה יצאתי עם כמה חרטות, לא אעודד את שחקניי הלילה - מעדיף לעודד אותם בעוד שלושה שבועות. נצטרך להוכיח בגומלין שאנחנו ראויים לרבע הגמר".

האנס האטבור - שעבורו זו הייתה לא פחות מהופעה חלומית, שכן הוא כבש צמד בכורה באלופות אחרי שבע קדנציות שונות - הוסיף על דבריי מאמנו וסיכם: "כשחקן בודד, זה תמיד מרגיש מיוחד להבקיע צמד. לא כל שכן בליגת האלופות. אנחנו עדיין צריכים לסיים את העבודה במסטאייה, אבל אין ספק שהערב הזה היה מיוחד".

בצד המפסיד, אלברט סלאדס, נשמע הרבה פחות מרוצה מההופעה של חניכיו, ודי בצדק יש לומר. "כשיגיע משחק הגומלין, נתכונן אליו כראוי", אמר מאמן העטלפים. "אנחנו קבוצה חזקה בבית, עם הקהל שלנו. התוצאה הזו לא משקפת את מה שקרה הערב על כר הדשא. זה לא חייב להיות נס. התוצאה הזו קשה לעיכול, אבל נגיע מוכנים".

"היו לנו לא מעט מצבים בשני המחציות", המשיך סלאדס. "זו לא הגזמה להגיד שהיינו יכולים להבקיע שלושה או ארבעה שערים בעצמינו. נתנו למאמצים שלהם להניב יותר מדי פירות, הרשלנות שלנו היא זו שהכריעה יותר מאשר המצבים שחילקנו לאטאלנטה".