ומה בגומלין? יובנטוס בהלם מההפסד בליון

"לא היינו ראשונים לאף כדור". אאואר היה האיש של המנצחת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.02.20 - 01:12
תחילת כתבה

חוסר בניצול הזדמנויות, משחק הקרבה של הגנת ליון והיעלמות של רונאלדו בדקות ארוכות. אלו שלוש הסיבות העיקריות להפסד המפתיע היום (רביעי) של יובנטוס במשחק הראשון של שמינית גמר ליגת האלופות. לאחר ההפסד המפתיע לאונרדו בונוצ'י היה שם כדי להגיד: "פשוט לא הגענו למשחק היום". מנגד, כל השבחים על הניצחון הופנו לחוסאם אאואר.

בונוצ'י, שלא הציג משחק גדול היום, אמר זאת בצורה הכי ברורה שיש: "היינו שניים לכל כדור במחצית הראשונה, לא יודע להגיד למה, פשוט לא הגענו בגישה הנכונה היום. עוד לפני שריקת הפתיחה הרגשתי שאנחנו לא לגמרי בעניינים".

מעבר לצד המנטאלי, הבלם של הגברת הזקנה ניסה להסביר את ההפסד גם מבחינה מקצועית: "היינו רחוקים אחד מהשני במחצית הראשונה, גרמנו לכל מה שליון עשתה להיות קל. אנחנו צריכים לעבוד קשה לקראת משחק הגומלין, כי אנחנו לא יכולים להרשות לעצמו משחק כמו שהיה לנו היום, בטורינו".

אך עם כל הכבוד לאכזבה של האיטלקים, היה גם צד מנצח. ההפתעה של ליון הגיעה הרבה בזכות איש אחד, חוסאם ארואר שמו. הקיצוני בן ה-21, הציג משחק נהדר ואף זכה בשחקן המצטיין של המשחק ע"י מיודעינו ווילי רוטשטיינר, שמשמש גם כמשקיף הטכני של אופ"א. "ארואר היווה בחירה ראויה לאיש המשחק. האינטיליגנציה והטכניקה שלו תחת לחץ, יחד עם הבישול לשער הניצחון. שלא נדבר העבודה ההגנתית שלו שסייעה מאוד לקבוצתו".

אאואר עצמו התייחס גם הוא לניצחון: "חשבנו כל הזמן שאנחנו מסוגלים להכניע את יובנטוס ועם המון תשוקה הצלחנו לעשות זאת. אני מאושר מכך שנבחרתי לשחקן המצטיין ומכך שהצלחתי לבשל את שער הניצחון.התוכנית הטקטית שלנו עבדה הערב ועכשיו נצטרך לעשות את אותו הדבר במשחק הגומלין".