נשיא אופ"א: "לא משנה אם סיטי תזכה באלופות"

בצל עונש ההרחקה, צ'פרין: "היא נכס עבורנו. לא נלחמים נגדה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.03.20 - 20:23
תחילת כתבה

נגיף הקורונה מעמיד בסימן שאלה את העתיד הקרוב של הספורט העולמי, אבל למנצ'סטר סיטי יש כמובן עוד סיבה לדאגה. העונש הכבד שספגו התכולים - הרחקה מליגת האלופות לשנתיים - עלול להתנגש באופן ישיר עם העובדה שהם בעלי סיכוי לא רע להניף את הגביע עם האוזניים הגדולות ולהוביל לדיונים רבים בנוגע להשתתפותה במפעל בעונת 2020/21.

אם תשאלו את נשיא אופ"א אלכסנדר צ'פרין, תבינו שהוא די רגוע בנוגע לכך. "לא משנה לי מי תזכה בליגת האלופות. אם סיטי תניף את הגביע לא תהיה שום בעיה", הכריז. "היא נכס עבורנו ואנחנו אוהבים אותה, אבל ההליך הזה הוא עניין נפרד בו אני לא מתערב. אנחנו לא נלחמים נגד אף אחד, אלא פשוט מגינים על העמדות שלנו".

"אני לא רוצה לדבר רק על סיטי, אנחנו מענישים בין חמש לעשר קבוצות בעונה. זה הליך רגיל לחלוטין", הוסיף צ'פרין וכשנשאל האם מדובר בעניין שיכול להיפתר מחוץ לבית המשפט טען: "אני בספק שזה אפשרי".

"חוקי הפייר פליי נועדו על מנת לעצור את ההפסדים הפיננסיים של הכדורגל האירופי והצלחנו לעשות זאת", הכריז צ'פרין כשנשאל האם השיטה עובדת. "בעתיד, אני חושב שנהיה חייבים להמשיך לאמץ אותם וגם נצטרך לשנות כמה חוקים. אני לא יודע אם נעשו טעויות, אבל כנראה שכן. בכל מקום מבוצעות טעויות. אנחנו לא משנים דברים בגלל שהם לא עובדים, אלא בשביל ליצור איזון תחרותי".