"תפסיק להתבכיין": יורגן קלופ על המוקד

ליברפול-אתלטיקו היווה אקורד סיום והניצוצות עדיין באוויר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.03.20 - 17:43
תחילת כתבה

משחק הגומלין הנפלא והדרמטי בין ליברפול לאתלטיקו מדריד, שבסיומו אלופת אירופה המכהנת איבדה מעשית את הכתר, היווה למעשה את אקורד הסיום לעת עתה בכדורגל האירופי, לפחות ברמות הגבוהות שלו. לפיכך, ריקושטים מאותו ערב קסום באנפילד עדיין קיימים בחלל האוויר, והעל המוקד נמצא יורגן קלופ.

כזכור, לאחר ה-2:3 של הקולצ'ונרוס על מוליכת הליגה האנגלית, המנג'ר הגרמני של המייטירדס לא בחל במילים כשהתייחס לסגנון המשחק של האורחת ממדריד. "אני לא מבין למה הם משחקים כדורגל כזה עם היכולת שיש להם. הם מסוגלים לשחק כדורגל יותר ראוי, אבל במקום זאת, הם עומדים בצפיפות בהגנה ורק משחקים על מתפרצות", אמר, בין השאר, קלופ המתוסכל.

היום, ובכן, הגיעה תגובה חריפה לקלופ - אם כי מדמות לא הכי רלוונטית כיום בכדורגל העולמי, אם נודה על האמת. ועדיין, מדובר במילים חזקות. "מה שאתלטיקו עשתה באנפילד היה יפהפה. חוצמזה, ליברפול לא השיגה את מה שרצתה בכך שעלתה ל-0:2? למרות זאת, אתלטיקו הצליחה לבצע מהפך, אז זו רק האשמה של קלופ. תפסיק להתבכיין ולהתלונן ותברך את המנצחת", תקף וויליאם ואן האנחם, אגדת נבחרת הולנד ופיינורד.

ואן האנחם, חלק מנבחרת הולנד הגדולה של שנות השבעים, הוסיף: "בכדורגל כל מה שחשוב הוא הניצחון, זה עד כדי כך פשוט. כולם מבינים את זה, למעט ראש ההתאחדות ההולנדית, שרוצה להפוך את הכדורגל למסיבת תה".

ההולנדי האגדי לא היה היחיד שלא אהב את הדברים של קלופ. ריי פארלור, שחקנה של ארסנל לשעבר, הדגיש: "הדברים של קלופ הפתיעו אותי מעט. כלומר, איך חשבת שאתלטיקו תשחק? היה ברור שהם לא יגיעו לאנפילד וישחקו כדורגל פתוח כשהם ביתרון של 0:1 מהמשחק הראשון. הוא צריך להירגע. מה ציפית שהם יעשו? דייגו סימאונה תמיד מצביב את הקבוצה שלו בצורה הזאת, זה נורמלי".