פיינל פור ומשחק אחד ברבע: מתווה האלופות

דיווח: אופ"א בוחנת אפשרות נוספת לסיום המפעל ב-27.06

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.03.20 - 11:47
תחילת כתבה

עולם הספורט בכלל והכדורגל בפרט נמצא בימים אלה בתקופה לא פשוט של אי ודאות. חזרת הליגות האירופיות לא נראה באופק וליגת האלופות, יחד עם הליגה האירופית נתקעו בשלב שמינית הגמר. כעת, לפי התקשורת בגרמניה, באופ"א מגבשים מתווה חדש שיאפשר לסיים את שני המפעלים במהרה, בדגש על האלופות.

אז מה התכנון של אופ"א במידה שליגת האלופות לא תחודש גם ב-28 באפריל? לפי "בילד", הארגון נחוש לסיים בכל מקרה את המפעל ב-27 ביוני כשישנן מספר אפשרויות לעשות זאת. המעניינת שביניהן היא קיום "פיינל פור" באיסטנבול בין העולות לחצי הגמר - כלומר, טורניר קצר בן מספר ימים בו העולות לגמר יקבעו על פי משחק אחד וכמובן שגם הזוכה המאושרת.

אם זה אכן יקרה, חצאי הגמר ייערכו ב-24 וב-25 ביוני, באיסטנבול כאמור, והגמר ב-27 לחודש. זה יאפשר לקבוצות המשתתפות מספיק זמן על מנת להיערך גם במידה שליגת האלופות תשוב רק בחמישה במאי.

לאפשרות זאת יש תוספת שכנראה לא ממש תשמח חלק מהקבוצות שנותרו במפעל. שלב רבע הגמר ייערך במתכונת של משחק אחד ולא שניים, מה שאומר שהקבוצה שתוגרל ראשונה תזכה ביתרון הביתיות הקריטי במיוחד בשלבים הללו. כמובן שהמשתתפות יצטרכו לאשר את המתווה המדובר, מה שעלול להערים קשיים בהוצאתו לפועל.