מוריניו משחזר: כך כלאנו את מסי בסן סירו

הנשק הסודי והחוליה החלשה של בארסה. צפו ב-1:3 של אינטר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.04.20 - 16:37
תחילת כתבה

ז'וזה מוריניו ידע הרבה רגעי שיא בקריירה שלו, אבל האחד שמזוהה איתו הוא כמובן הזכיה בטרבל עם אינטר ב-2010. המשחק שסימל טוב מכל את ההצלחה הוא ה-1:3 בסן סירו על ברצלונה בחצי גמר ליגת האלופות, שאירע בדיוק היום לפני עשר שנים, והפורטוגלי חזר שוב לימים בהם היה מיוחד והסביר לפרטים כיצד עצר את המכונה המשומנת של פפ גווארדיולה ובעיקר את מסי".

"זה היה המשחק הראשון וידענו שהמשחק בקאמפ נואו יהיה קשה יותר, אז ניתחנו איך אפשר לעשות לה צרות", סיפר מוריניו והסביר על מערך ה-4-2-3-1 אותו הציב באותו משחק ובמשימה של סמואל אטו ששינה מיקום בין אגף ימין לחוד לצד דייגו מיליטו".

"ברצלונה שיחקה בקישור עם סיידו קייטה, סרג'יו בוסקטס וצ'אבי, בהתקפה היה זלאטן איברהימוביץ', פדרו ועוד אחד שאני לא זוכר את שמו", התלוצץ מוריניו. "אה, ליאו מסי, זה היה הבחור".

"ניסינו לצפות את הבעיות שברצלונה יוצרת. הבלמים שלנו התעסקו בזלאטן. מסי שיחק באגף, אבל שיחק כמובן בחופשיות ונע לכל איזור בהתקפה. חשבנו מה לעשות כשמסי נכנס למרכז ודני אלבס תוקף מימין. הייתי צריך שחקן בקישור האחורי שיהיה בקשר טוב עם המגן השמאלי, אבל המטרה העיקרית הייתה לא לתת למסי לעשות מה שהוא רוצה. המונח שכתבו בתקשורת האיטלקית הוא "כלא'. כל שחקן עזר בסגירה עליו".

"היינו חייבים להיות קומפקטיים, כי כמובן שהכדור היה בשליטה מוחלטת של ברצלונה. הצטרכנו להיות חזקים מנטלית ולתת להם לשמור עליו בלי ליצור מצבים, אבל היינו חייבים גם לכבוש שערים כי זה אחד משני משחקי נוקאאוט".

"ידענו שהם חזקים בהחזרת הכדור בחצי של היריב, אבל שהם לא רגילים להתמודד עם הגנה כמו שלנו בליגה הספרדית ולהגן במרווחים הגדולים שנוצרים בין החצי של היריב לשלהם. מקסוול היה שחקן התקפה טוב, אבל התקשה לחזור להגנה במצבים הללו. היו לנו שחקנים מהירים ועם המנטליות הנכונה שהיו יכולים להיכנס לשטחים הללו. יכולנו להגן נמוך ולשלוח שחקנים למרווחים המתאימים בהתקפות המעבר וזה עבד. במצב של 1:3 היו לנו יותר הזדמנויות לכבוש את הרביעי מאשר לברצלונה את השער המצמק".

צפו בשחזור של מוריניו>>>