"ידענו שנחזור מזה": בליברפול משחזרים

השיחה באמבטיית הקרח והנאום של קלופ. שנה ל-0:4 על בארסה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.05.20 - 10:58
תחילת כתבה

2018/19 בליגת האלופות הייתה אחת העונות המטורפות שסיפק המפעל הבכיר באירופה ואם יש משחק שסימל אותה בצורה הטובה ביותר הוא כמובן ה-0:4 הבלתי נשכח של ליברפול על ברצלונה. בדיוק לפני שנה, המייטי רדס הגיעו לאנפילד בפיגור 3:0 מהמשחק הראשון ובזמן שכל קבוצה אחרת הייתה מעבירה את 90 הדקות במטרה להוציא תוצאה מכובדת ולהיפרד מהמפעל יפה, הם חפרו את דרכם לסנסציה ובסופו של דבר לזכיה שישית.

לכבוד יום השנה, גיבורי ה-0:4 שחזרו את מה שאירע באותו ערב מטורף באנפילד. "אחרי ההפסד בקאמפ נואו אמרנו לעצמנו שלא היינו צריכים להפסיד 3:0. היינו בטוחים שעדיין יש לנו סיכוי", שחזר ג'ורדן הנדרסון. "ליאו מסי היה בלתי יאמן, אבל לא דיברנו עליו בכלל אלא ניתנו איך זה קרה. אני זוכר שג'ורג'יניו ויינאלדום ישב באמבטיית הקרח ואמר: 'אנחו יכולים לחזור מזה ואנחנו נחזור' וסדיו מאנה השיב: 'כן'".

"ה-3:0 הראה כאילו היינו בשוק, אבל פשוט ישבנו שם ותהינו איך זה קרה. ידענו שהתוצאה משקרת", הוסיף וירג'יל ואן דייק. "חיכינו לגומלין כל השבוע וברגע שהגענו לאנפילד, הרגשתי שזה הולך להיות ערב מיוחד".

ואין ספק שאחד האחראים להעניק את תחושת הבטחון והאמונה הוא יורגן קלופ. "הוא אמר לנו שלכל קבוצה אחרת שנקלעת לפיגור 3:0 מול ברצלונה אין סיכוי, אבל בזכות העובדה שאנחנו יודעים למה אנחנו מסוגלים, יש לנו סיכוי לעשות משהו מיוחד", סיפר הנדרסון. "אחרי השיחה הזאת הרגשתי מדהים וכולם הרגישו כמוני והשתוקקו לצאת החוצה". ג'ואל מאטיפ הוסיף: "הוא אמר לנו שאפשר להשיג את הבלתי יאמן ולייצר משהו שנוכל לספר עליו לנכדים שלנו".

איך קלופ עצמו ניתח את החוויה? "באמת האמנתי שאנחנו יכולים לעשות את זה, אבל כמובן שקל לי להגיד את זה כי אני בסך הכל הבחור שצועק מהקווים. השחקנים עשו את הבלתי ייאמן".