ליון ופ.ס.ז' מאיימות: לא נופיע לצ'מפיונס

הצרפתיות טוענות לתנאים מועדפים ליריבות עקב סגירת הליגה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.20 - 19:58
תחילת כתבה

נשיא ליון ז'אן מישל אולאס רותח, ואפשר להבין אותו. אחרי שהליגה הצרפתית נסגרה לעונה הנוכחית, קבוצתו לא צפויה לשחק בחודשים הקרובים לעומת המועדונים האחרים ביבשת. כשלוקחים בחשבון את החזרה הצפויה של ליגת האלופות בהמשך השנה, ליון נמצאת בעמדת נחיתות רצינית.

כזכור, הצרפתים ניצחו 0:1 את יובנטוס במשחק הראשון של שמינית הגמר, כאשר הנשיא אישר כי הגומלין צפוי להתקיים בטורינו ב-7 באוגוסט ללא קהל. כעת, אולאס מאיים כי אם המפעל לא ידחה לתאריך מאוחר יותר השנה, קבוצתו וגם פאריס סן ז'רמן לא יופיעו למשחקים.

"אם הערעור שלנו לאופ"א לא יעבור, שתי הקבוצות מצרפת 'ירצחו'", אמר אולאס, שמעוניין שהמשחקים ידחו עד תחילת ספטמבר. ההחלטה של הצרפתים לסיים את העונה ולהשעות משחקי כדורגל עד ספטמבר (כולל ידידות), משמעותה שהשחקנים לא יתחרו למעשה מאז חודש מרץ.

בשל כך, פ.ס.ז' וליון שוקלות לעשות צעד אחד קדימה ומאיימות על אופ"א שלא להשתתף בליגת האלופות, בשל תנאים מועדפים ליריבות מהמדינות האחרות. בשלב זה, אין דבר רשמי מצד אופ"א, שעדיין מחכה עם ההחלטה לגבי ההתפתחות של הליגות השונות. כזכור, פ.ס.ז' כבר עלתה לשלב רבע הגמר לאחר שהדיחה את דורטמונד.