למכבי ת"א צפויה דרך נוחה יותר לליגת האלופות מחיפה

אם ישלימו מהפך ויניפו צלחת, הירוקים לא יהיו מדורגים בסיבוב הראשון של הצ'מפיונס, בהנחה כמובן שייערכו מוקדמות. לאיביץ' וחניכיו צפוי מסלול נוח יותר. הפרטים בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.05.20 - 14:30
תחילת כתבה

חזרתה של ליגת העל תאפשר הכרעה במאבק הדו ראשי על האליפות: האם זו תהיה מכבי תל אביב שתניף צלחת בפעם השניה ברציפות והחמישית בשמונה שנים או מכבי חיפה תחזיר את התואר לכרמל אחרי 9 שנים. רק אחת מהן תייצג את ישראל במוקדמות ליגת האלופות בעונה הבאה, אם יהיו כאלה כמובן, והדרך של כ"א מהן צפויה להיות שונה.

עוד לפני שהשתיים יעלו על כר הדשא, כבר עכשיו אפשר לחזות איך תיראה תחילת הדרך של הזוכה במוקדמות של המפעל היוקרתי, גם בזכות העובדה שחלק מהליגות נעצרו והאליפות הוכרעה לפני מחזור הסיום. בכל מקרה, לא משנה מי זו תהיה, היא תתחיל בסיבוב הראשון בשל הישגי העבר הדלים של הנציגות באירופה בחמש השנים האחרונות.

אם זו תהיה מכבי ת"א שתצא עם ידה על העליונה, היא תהיה מדורגת בסיבוב המוקדמות הראשון, וככל הנראה גם בשני. לצהובים 16.5 נקודות דירוג המחושבות ע"י ההישגים שלהם במפעלים בחמש השנים האחרונות ובסך הכל הם מדורגים במקום ה-92 באירופה יחד עם א.א.ק אתונה. בשל כך צפויה לקבוצה של ולאדן איביץ' (אם יאמן אותה) התחלה יחסית נוחה.

לעומת זאת, אם מכבי חיפה תצליח להשלים מהפך ולזכות באליפות 13 בתולדותיה, המצב יהיה שונה. בשלוש מחמש השנים האחרונות הירוקים לא השיגו ניקוד באירופה ולכן הם יביאו איתם רק 3.925 נקודות דירוג. המשמעות היא שהסיכוי שלהם להיות מדורגים בסיבוב המוקדמות הראשון נמוך עד לא קיים ולכן הם צפויים לפגוש יריבה חזקה יותר על הנייר. עם זאת, אם יצליחו להדיח מדורגת בסיבוב הראשון, הם יקחו את נקודות הדירוג שלה לשלב הבא, כך שלא הכל אבוד.

אגב, התאריך המקורי של הגרלת שלב המוקדמות הראשון והשני של ליגת האלופות הוא ה-16 או ה-17 ביוני, כלומר עוד קצת יותר משבועיים, והמשחק הראשון ב-7/8 ביולי, אבל כבר כעת ברור כי ייקבע תאריך חדש בעקבות התארכותן של הליגות בשל משבר הקורונה.