בדרך לחזרת האלופות: הדילמות של אופ"א

הזמן, הפורמט והמקום. כל הבעיות שעומדות בפני חידוש העונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.06.20 - 15:29
תחילת כתבה

הליגות המקומיות כבר חזרו ופעילות יותר מאי פעם, אבל אין ספק שהעיניים נשואות לעבר ליגת האלופות. הוועד הפועל של אופ"א יתכנס ב-17 ביוני (עוד פחות משבועיים) על מנת לקבל החלטה חותכת: האם, מתי - ובעיקר איך - מחזירים את הליגה הטובה בעולם לפעילות. היום (חמישי), פירט ה"מארקה" הספרדי את כל המכשולים העומדים בפני חזרת הצ'מפיונס.

הזמן
ראשית, מגיע עניין התאריכים. אופ"א בחרה לתת עדיפות לליגות המקומיות, והלו"ז הצפוף שלהן (משחק תוך שלושה ימים בכל ליגה), כמו גם הקורונה לא יאפשרו טיסות מרובות. זה אומר שהמפעל לא יחודש עד תחילת חודש אוגוסט. זה משאיר חודש אחד, שבו יצטרכו לשחק 27 משחקים בליגה האירופית ועוד 17 משחקים בליגת האלופות. וזו בעיה קשה במיוחד, לאור העובדה שהכוונה (המדווחת) של אופ"א היא להתחיל את ליגת האלופות של העונה הבאה ב-12 בספטמבר.

הפורמט
הלו"ז הצפוף, והעובדה שפרק הזמן המדובר הוא של חודש בקושי, מצריך גם שינוי במבנה הליגה. תחילה, אופ"א תכננה לקיים את כל המשחקים בפורמט שהיה קודם (בית וחוץ עד הגמר ומשחק בודד). היום, ברור שהקיום הזה אינו אפשרי, ולכן התכנון הוא לעבור משלב רבע הגמר לפורמט מקוצר של "פיינל 8" (רבע, חצי וגמר באותו אצטדיון), מה שיאפשר גם מינימום של טיסות בתוך היבשת, מה שיהיה קשה מאוד לקיים במצב הנוכחי.

המקום
כזכור, גמר ליגת האלופות תוכנן השנה להיערך באיסטנבול (15 שנים מאז הפעם הקודמת). אמנם הליגה שם תחזור לפעילות בשבוע הבא, ואפילו אחד משרי הממשלה הטורקית שיבח את האפשרות שהגמר אכן יתקיים במדינה; אבל אופ"א כבר מחפשת אלטרנטיבות - בראשן, ליסבון, מדריד (שם נערך הגמר בשנה שעברה) ומינכן כמי שעשויות לארח את ה"פיינל 8" המדובר.