נדחו בדיקות הפייר פליי, העונש למכבי נשאר

אופ"א הכריזה על הקלות פיננסיות. הדדליין לרישום: 6.10

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.06.20 - 13:44
(צילום: דני מרון)
(צילום: דני מרון)
תחילת כתבה

אופ"א נערכת למשבר הכלכלי בעקבות המשבר הקורונה: היום (חמישי) הודיעה התאחדות הכדורגל האירופית על סדרת תקנות חדשות, שנועדו להקל על המועדונים בעקבות הבור הכלכלי שאליה נכנסו, ולאור אובדן ההכנסות. אחת מהן היא דחיית הבדיקות על מנת לאתר עבירות על חוקי ה"פייר פליי" הפיננסי, שייערכו רק ב-2021 (כששנת 2020 תיבדק רק אז). עם זאת, אין שינוי במעמדן של קבוצות שכבר נענשו בשל הפרה - כמו לדוגמא, מכבי ת"א שגם בעונה הבאה תהיה תחת העונש.

כמו כן, נדחה גם מועד הרישום לתחרויות של אופ"א, והדדליין החדש יעמוד על ה-6 באוקטובר 2020. זאת, במטרה להתמודד עם לוח הזמנים של הכדורגל האירופי, וכלל העונות שצפויות להידחות. בין היתר, ציינה אופ"א בהודעה הרשמית שפרסמה, כי מטרתה היא "לתת לקבוצות זמן וגמישות על מנת לשלם את סכומי ההעברות והמשכורות בזמן; לאפשר להם להתמודד עם אובדן ההכנסות הבלתי צפיות ולהתמודד עם ההשלכות הכלכליות שהביא איתו נגיף הקורונה".

כזכור, אתמול הכריעה אופ"א באשר לסיום העונה בתחרויות השונות: ליגת האלופות תחודש בחודש הבא, בשיטת "פיינל 8" - טורניר מקוצר שיתקיים כולו מרבע הגמר בליסבון; כשגם הליגה האירופית תסתיים באותו הפורמט, בקלן שבגרמניה.