הערעור התקבל: סיטי לא תורחק מליגת האלופות

אנחת רווחה בקרב התכולים: ההרחקה בת השנתיים מהמפעל הבכיר בוטלה, הסיטיזנס ישלמו קנס כספי של 10 מיליון יורו. "מודים על ההליך התקין". מה ההשלכות על הסגל?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.07.20 - 11:36
תחילת כתבה

מנצ'סטר סיטי תשחק, גם בעונה הבאה, בליגת האלופות. כך נקבע הבוקר (שני), לאחר שהמוסד לערעורים של הספורט האירופי, ה-CAS, הפך את החלטת אופ"א להעניש את הסיטיזנס בהרחקה לשנתיים מכל המפעלים האירופיים, בשל עבירות על חוקי הפייר פליי הפיננסי. המועדון יספוג קנס כספי של 10 מיליון יורו במקום.

המועדון פרסם הודעת תגובה בזו הלשון: "בעוד אנו קוראים את ההחלטה של ה-CAS, המועדון מקדם בברכה את ההשלכות, בתור אישוש לעמדות שהמועדון הציג, וחומר הראיות שהציגה בפני המוסדות. המועדון מודה לחברי צוות השיפוט על ההליך התקין".

כזכור, לפני חמישה חודשים סיטי נמצאה אשמה בכך שהעבירה דו"ח הכנסות כוזב לאופ"א בין השנים 2012 ל-2016. גוף הבדיקה הפיננסי של אופ"א קבע כי שייח מנסור, הבעלים של הקבוצה מאבו דאבי, דיווח על הכנסות של 67.5 מיליון פאונד מהסכם החסות של חברת התעופה איתיחד, שהוסתרו מארגון האירופי.

בכך, הפרה סיטי את הכללים שלא מתירים לבעלי מועדון להשלים הכנסות מכיסו הפרטי - ובמקרה הזה, התגלה פער בין הכנסות הקבוצה להוצאות שלה שהן הבסיס לחוקי הפייר פליי הפיננסי. סיטי החליטה מיד לערער, והדיון הסתיים הערב בניצחון מוחלט של המועדון.

בכל מקרה, מדובר בחדשות טובות למועדון גם בתחום המקצועי: המאמן פפ גווארדיולה כבר הצהיר שיכבד את חוזהו בכל מצב, ויעזוב רק אם יפוטר; אבל באשר לשחקנים, היה חשש גדול - בעיקר בנוגע לעתידו של קווין דה בריינה, שאמנם הצהיר כי יישאר גם אם הקבוצה תורחק מליגת האלופות, אך לא ברור אם באופן ארוך טווח.

גם סרחיו אגוארו וראחים סטרלינג היו בספק, שכעת ירד מהפרק לאור ההודעה המרגיעה מהמוסד לערעורים. המועדון צפוי להתחזק בקיץ בבלם נוסף, וגם כשחקן כנף - שיחליף את לירוי סאנה, שעבר לשורותיה של באיירן מינכן.

עם פירסום ההודעה על ביטול העונש, אופ"א דאגה להוציא הודעה רשמית שעיקרה בהחלטה שלא לערער על ביטול העונש. "במהלך השנים האחרונות, הפייר-פליי הפיננסי מילא תפקיד משמעותי בהגנה על המועדונים ועזר להם להיות בר-קיימא מבחינה כלכלית. אופ"א ו-ECA נותרו מחוייבים לעקרונות הפייר-פליי, אופ"א לא תביע הערות נוספות בעניין זה".