"מות הפייר-פליי": משמעות ההפסד של אופ"א

תם עידן? באירופה רוקדים על דם הארגון: "יהיה קיץ מעניין"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.07.20 - 12:54
תחילת כתבה

היא אמנם שידרה עסקים כרגיל, אבל סביר להניח שמנצ'סטר סיטי, כמו רבים מאוהדי הכדורגל וחובבי ליגת האלופות, פחדה עד שיתוק מתוצאות הערעור על החלטת אופ"א להשעות אותה. זה גם מה שהופך את ה"ניצחון" הזה, לגדול כפי שהוא. אבל מה משמעות ה"הפסד" מבחינתה של אופ"א? האם אנו עדים למות עידן הפייר-פליי הפיננסי?

גוף הבדיקה הפיננסי של אופ"א הוקם ב-2011 מתוך כוונה למנוע מבעלי קבוצות לגרום לפשיטות רגל בשל הוצאות כספיות מופרזות. בפועל הוא רדף אחרי מועדונים גדולים, כמו פסז' ומנצ'סטר סיטי, ולא הצליח להביא לעונשים שהם יותר מקנסות כספיים. לכן, מתקבל הרושם שהוא חסר שיניים ולא מן הנמנע שיגנז בהמשך.

"זו תוצאה נהדרת עבור סיטי", אמר כתב BBC ואקס סיטי, מייקל בראון. "אם תשאלו אותי מי הנפגע, התשובה שלי תהיה הפייר-פליי הפיננסי. זה נוגד את כל שאיפות אופ"א, את כל התקנות והכוח שלהם להגביל את מועדוני העל ולהפוך את המשחק ל'ישר' יותר. אופ"א תצטרך להסתכל על זה בזהירות רבה, כיוון שזה מאוד מאתגר ומערער את הכוחות שיש לה בחזית הזו. צפוי לנו קיץ מעניין".

סימון סטון, כתב אחר מה-BBC, הוסיף: "זה עתה דיברתי עם גורם בכיר בכדורגל האירופי שלא בהכרח חושב שההחלטה מסמנת את מות הפייר-פליי הפיננסי. השקפה זו נובעת בחלקה מהעובדה שחלק מהטענות שבגללן בוטל פסק הדין הראשוני, נובעות מכך שהתיקים היו מזמן".