צ'מפיונס, גרסת הקורונה: התקנות של אופ"א

עדכון ההגבלות, בעיית המארחת והידבקות. מתכוננים למוקדמות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.08.20 - 19:11
תחילת כתבה

שלבי ההכרעה של ליגת האלופות והליגה האירופית אמנם יוצאים לדרך בעוד רגע, אבל באופ"א כבר עובדים על העונה הבאה: הערב (שלישי), פירסם הארגון הבכיר של אירופה את התקנות החדשות לקראת שלבי המוקדמות, שעושה רושם שיהיו גם הם בצילו של נגיף הקורונה.

מסמך התקנות החדשות, אגב, חולק לקבוצות הישראליות עוד לפני שנחשף - ואלה הם עיקריו: באופ"א הודיעו כי לפני כל הגרלה תפורסם רשימת ההגבלות בכל מדינה שתיקח חלק בהגרלה (כניסה ויציאה בין מדינות, חובת בידוד וכד'), כשבמקרה של שינוי על המדינה המארחת עדכן עד 48 שעות לפני המשחק.

אם מדינה מארחת (ע"פ הגרלה) לא יכולה לארח במדינה שלה בגלל מגבלות הנסיעה, או לחילופין המדינה האורחת לא תוכל להגיע בגלל מגבלות הנסיעה, אזי שהמדינה המארחת צריכה לקבוע יעד אחר לאירוח באירופה. אם גם זה לא יימצא - ייפסק הפסד טכני.

ההגרלה של הישראליות באירופה, אגב, תתקיים בשבוע הבא - ה-9 באוגוסט - והמשמעות היא שכבר ביום שישי יצטרכו הקבוצות להעביר לאופ"א את סטטוס ההנחיות במדינת ישראל.

בנוגע להידבקות של שחקנים, כך כתבו באופ"א, אם שחקן אחד או יותר יאובחן כחולה קורונה בבדיקות שיבוצעו לפני כל משחק, קיומו של המשחק לא ייפגע, אלא אם הרשויות במדינה המארחת יחליטו על כניסה של כל השחקנים, או רובם, לבידוד. על פי הפרוקטוקול, אם 13 שחקנים יוכלו להירשם למשחק (ובניהם שוער אחד לפחות) המשחק יתקיים כמתוכנן. במקרה בו אחד מאנשי צוות השיפוט יתגלה כנשא של הנגיף, אופ"א תוכל למנות מחליף המחזיק באזרחות של אחת מהמדינות מהן הגיעו הקבוצות, כם אם אינו רשום בפיפ"א.