יארחו בחו"ל? הישראליות בסכנה לאור תקנות אופ"א

בשיחת ועידה עם 55 ההתאחדויות, קבע ארגון הכדורגל האירופי כי משחקי המוקדמות שלא יוכלו להתקיים במדינות "אדומות", יועתקו לאחת מארבע המדינות הבאות: קפריסין, יוון, פולין והונגריה. מכבי ת"א תוגרל במוק' האלופות ביום ראשון, שאר הישראליות בשני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.08.20 - 17:34
תחילת כתבה

בעוד עונת 2019/20 של ליגת האלופות והליגה האירופית טרם הגיעה לסיומה, באופ"א עובדים מסביב לשעון גם כדי לאפשר פעילות מלאה ובטוחה של משחקי המוקדמות בשני המפעלים לקראת שלב הבתים של 2020/21. הערב (חמישי), במסגרת שיחת ועידה עם 55 ההתאחדויות, כולל זו של ישראל, יצאה החלטה שעשויה להשפיע רבות על הקבוצות הישראליות.

אופ"א, ובכן, קבעה כי משחקים שלא יוכלו להתקיים במדינות שנמצאות תחת הגבלות נסיעה (מדינות שבהן קיימת תחלואה גבוהה לנוכח משבר הקורונה) במסגרת מוקדמות ליגת האלופות והליגה האירופית, יועתקו לאחת מארבע המדינות הבאות: יוון, קפריסין, פולין והונגריה; כזכור, קבוצות ישראליות כבר אירחו בעבר באצטדיון GSP בקפריסין.

יחד עם זאת, ראשי אופ"א עידכנו את ההתאחדיות השונות כי העתקת משחק למדינה אחרת, תקרה רק במידה שהמדינה/הקבוצה שאמורה להתארח תסרב באופן גורף להגיע ליעד המקורי. בהנחה שקבוצה אכן תסרב להתארח במדינה מסוימת, אז היא רשאית לבקש להעתיק את המשחק לאצטדיון נייטרלי (יוון, קפריסין, פולין או הונגריה) ואם אחד הצדדים יסרב - יופעל עונש של הפסד טכני.

יש לזכור: משחקי המוקדמות העונה, למעט שלב הפלייאוף בליגת האלופות, ייערכו במתכונת של משחק בודד ומכריע - כך שההגרלה היא זו שתקבע אם אחת הנציגות של ישראל באירופה (מכבי תל אביב, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים, הפועל באר שבע) תהיה הקבוצה המארחת. במקרה שכן, אותה קבוצה עלולה לנדוד ולארח את משחקה במדינה אחרת. בתוך כך, הגרלת מוקדמות הצ'מפיונס בהשתתפות מכבי ת"א תתקיים ביום ראשון הקרוב. מכבי חיפה, בית"ר ובאר שבע - שייצגו את הכדורגל הישראלי במוקדמות הליגה האירופית - יוגרלו ביום שני.

בנוגע להידבקות של שחקנים, כך כתבו באופ"א, אם שחקן אחד או יותר יאובחן כחולה קורונה בבדיקות שיבוצעו לפני כל משחק, קיומו של המשחק לא ייפגע, אלא אם הרשויות במדינה המארחת יחליטו על כניסה של כל השחקנים, או רובם, לבידוד. על פי הפרוקטוקול, אם 13 שחקנים יוכלו להירשם למשחק (ובניהם שוער אחד לפחות) המשחק יתקיים כמתוכנן. במקרה בו אחד מאנשי צוות השיפוט יתגלה כנשא של הנגיף, אופ"א תוכל למנות מחליף המחזיק באזרחות של אחת מהמדינות מהן הגיעו הקבוצות, כם אם אינו רשום בפיפ"א.