ריגה הודיעה: נגיע לישראל למפגש מול מכבי

למרות החשש, הלטבים לא צפויים להערים קשיים על האלופה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.08.20 - 12:54
תחילת כתבה

אנחת רווחה במכבי תל אביב: קבוצת FC ריגה, שהוגרלה לשחק נגד הצהובים בסיבוב הראשון של מוקדמות ליגת האלופות, הודיעה הבוקר (שני) כי תגיע כמתוכנן לישראל לקראת המפגש מול האלופה באצטדיון בלומפילד.

כזכור, הלטבים חששו מהגעה לישראל בשל היותה "מדינה אדומה" (כלומר מדינה עם רמת תחלואה גבוהה בקורונה), ואף העלו אפשרות כי המשחק ייערך ביוון או קפריסין. בסופו של דבר, המשחק בעוד תשעה ימים, 19 באוגוסט, בשעה 20:00 בערב בבלומפילד. חשוב לזכור, כי בניגוד לנהוג עד כה, ההתמודדות תיערך במתכונת של משחק אחד בו תושג ההכרעה.

אמש, בלטביה היו בטוחים שריגה תערים קשיים על הצהובים. "ריגה תקשה על מכבי תל אביב ותסרב להגיע לישראל", נמסר מעיתונאי בלטביה, שהוסיף: "אנחנו, העיתונאים, גם לא נגיע בגלל שישראל היא מדינה אדומה".

במצב כזה, אלופת ישראל הייתה צריכה למצוא מגרש במדינה נייטרלית, אחרת הפסד טכני היה על הפרק, אך כעת נראה שהתכניות השתנו. בינתיים, בתקשורת הלטבית סיפקו הסבר על המצב בישראל מבחינת תחלואה: "יש כרגע 24 אלף מקרים ו-394 במצב קשה. מכבי ת"א תחליט האם לארח בביתה או שתיאלץ למצוא מגרש במדינה נייטרלית, אחרת תספוג הפסד טכני".

במקביל, בלטביה כבר התחילו לנתח את הצהובים ואת הסיכוי של הלטבים להפתיע. "ריגה קיבלה משחק חוץ מול הקבוצה המעוטרת בישראל", נכתב באחד מכלי התקשורת במדינה. "בשמונה השנים האחרונות מכבי ת"א זכתה בחמש אליפויות ובשלוש האחרות סיימה במקום השני, אבל העונה האירופית הקודמת שלה הסתיימה בפיאסקו עם הדחה מול קלוז' במוקדמות ליגת האלופות וסודובה במוקדמות הליגה האירופית".

"מדובר בהגרלה הרעה ביותר שריגה הייתה יכולה לקבל, אבל סודובה הראתה שאפשרי לעבור את מכבי ת"א", נטען ברשתות החברתיות. "התקציב שלה הוא פי 2.5 משל ריגה, אבל זה לא אומר כלום".