שכטר: "ליגת האלופות זה החלום הכי גדול"

במכבי ת"א אופטימיים להמשך. דוניס: "עוד לומד את השחקנים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.09.20 - 22:12
תחילת כתבה

מכבי תל אביב יכולה לסמן וי על עוד צעד אל עבר הופעה שלישית בליגת האלופות. האלופה הישראלית אמנם לא הרשימה יותר מדי, אך לחלוטין עשתה את המוטל עליה עם ניצחון 0:1 על דינמו ברסט. הצהובים יפגשו בשלב הבא והאחרון במסגרת המוקדמות את רד בול זלצבורג, כאשר הם יודעים, שגם הפסד נגד האוסטרים ישלח אותם לשלב הבתים בליגה האירופית.

מאמן הקבוצה, יורגוס דוניס, היה שבע רצון מהניצחון החשוב, כשאמר לאחר המשחק: "עמדנו במטרה הראשונה. ידענו לפני המשחק שזה משחק גדול עבורנו. עכשיו המטרה הכי חשובה זה להלחם מול זלצבורג על ליגת האלופות".

מבחינת ההתמודדות הערב, דוניס החמיא לשחקניו: "ניצחנו יריבה מסוכנת. הרבה בזכות לחץ טוב שהשאיר אותם רק עם מצבים נייחים. הערב קיבלנו שיעור חשוב שחשוב שנדע לקחת קדימה. הקבוצה עובדת קשה ויש לה את הרוח להצליח".

כמובן ששאלת השאלות היא האם מכבי תל אביב יכולה לעשות זאת ולהעפיל לליגת האלופות. על כך אמר המאמן היווני: "מוקדם להגיד, כי השנה בכל מקום בעולם המצב מאוד מוזר, לדוגמא בלי אוהדים, כל הקבוצות מתחילות את קדם העונה מאוחר, בשבילנו זה היה קשה כי אני הגעתי לפה אחרי ההכנה, ניסיתי ללמוד את השחקנים שלי".

גם איתי שכטר, שפתח בהרכב, התייחס להעפלה לשלב הבא: "ידענו שיהיה משחק קשה, שברסט יבואו לסגור את המשחק ולצאת למתפרצות, אבל אמרנו מהאסיפה בין השחקנים ועם המאמן שלא נותנים למשחק הזה לחמוק לנו בין הידיים".

שכטר לא התעלם מהביקורת שיש כרגע סביב הקבוצה, בעיקר בעקבות היכולת בליגת העל: "לא פתחנו טוב, אנחנו עדיין לא נראים כמו שאנחנו רוצים, אנחנו לומדים דברים חדשים מצוות חדש". עוד הוסיף החלוץ: "אני שמח שהמאמן הביא מהניסיון שלו ממשחקי עבר באירופה ועזר לנו לעלות שלב".

שכטר דיבר גם על ההשלכות החיוביות שיש לניצחון הערב: "מרוצים מאוד עם הבטחה של הליגה האירופית, אבל נעשה הכל כדי להגשים את החלום הגדול ביותר של כל כדורגלן וזה להיות בשלב הבתים של ליגת האלופות".

ארז כלפון, יו"ר מנהלת הליגות, בירך: "אני מבקש לברך את מכבי ת"א על העפלתה לשלב הפליאוף. ההעפלה הביאה כבוד רב לאוהדי הקבוצה ולכדורגל הישראלי, ערב השנה החדשה ועכשיו עוד מאמץ קטן לחורף אירופאי חם. בהצלחה בהמשך המשחקים".