הדבר הבא: דורטמונד רשמה בן 15 לליגת האלופות

יוסופה מוקוקו יוכל להפוך לצעיר ביותר בתולדות המפעל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.10.20 - 20:24
תחילת כתבה

בורוסיה דורטמונד ידועה ביכולתה לטפח שחקנים צעירים לפני שהם עושים את הצעד הבא בקריירה והערב (שני) השוורצגלבן לקחו את המסורת כמה צעדים קדימה כשרשמו את יוסופה מוקוקו בן ה-15 לליגת האלופות.

בעקבות כך, החלוץ שנולד בקמרון ומחזיק באזרחות גרמנית עשוי להפוך לשחקן הצעיר ביותר שמשחק במפעל היוקרתי כשרק בסוף החודש הבא מוקוקו יחגוג יום הולדת 16. ילד הפלא של דורטמונד יכול לעבור בפסגה את סלסטין בבאיירו, שרשם בכורה במדי אנדרלכט בגיל 16 ו-87 ימים לפני 26 שנים.

המנהל המקצועי של הצהובים שחורים, מיכאל צורק אישר את הדברים ואמר שהחלוץ עשוי לשחק מול קלאב ברוז' לאחר שימלאו לו 16 כפי שהחוק קובע. כמו כן, צורק אמר כי השחקן יהיה חלק מסגל הקבוצה הבוגרת והוא עשוי לשחק בבונדסליגה במהלך העונה וגם שם מוקוקו יוכל להיכנס לדפי ההיסטוריה ולהפוך לצעיר ביותר כשיחלוף על פני נורי שאהין, שערך בכורה בגיל 16 ו-335 ימים במדי ורדר ברמן.

שימו לב למספרים המטורפים של מוקוקו בקבוצות הצעירות של המועדון בשנים האחרונות: החלוץ הרשית 90 פעמים ורשם 16 בישולים בקבוצה עד גיל 17 ב-56 משחקים ואילו בקבוצה עד גיל 19 החלוץ כבש 40 שערים ורשם 10 בישולים ב-23 הופעות בלבד.