הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מנור סולומון: "המשחקים מול אינטר וריאל היו הקשים בקריירה"

הבמה הגדולה ("פגשנו את אחת הקבוצות ההגנתיות הטובות באירופה, אבל לא אתחבא"); העומס ("אני אוהב את זה"); העבודה המנטלית ("שיפרתי דברים שהיו חסרים לי בישראל"); והפרגונים ברחוב ("לא משנה מה, אשאר תמיד אותו דבר"). סולומון בראיון ל"מגרש פתוח"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.10.20 - 16:05

רצף הכיבושים אמנם נקטע מול אינטר, אבל לראות את מנור סולומון על כר הדשא החגיגי של ליגת האלופות כבר הפך להרגל עבור הצופה הישראלי. שלשום (רביעי), יום אחרי שהשיג נקודה חשובה מול הענקית האיטלקית, היהלום שוחח עם "מגרש פתוח" וסיפר על התחושות, העומס, העבודה המנטלית והפרגונים ברחוב הספורטיבי. מחר, אגב, יש לקבוצה שלו משחק בליגה האוקראינית (19:00, ישיר ב-5SPORT) נגד מאריופול.

"ידענו שאנחנו עומדים לפגוש את אחת הקבוצות ההגנתיות החזקות באירופה", אמר סולומון בהתייחס למפגש מול אינטר באלופות. "אישית, שני המפגשים מולם ומול ריאל היו אולי המשחקים הכי קשים בקריירה שלי. היה משחק מאוד קשה, אני חושב שלקחנו נקודה חשובה שאני מקווה שתעזור לנו בהמשך".

על העומס שמופעל עליו לאחרונה הוסיף התכשיט הישראלי: "שיחקתי ב-23 הימים האחרונים אולי איזה שמונה משחקים, כולל הנבחרת, וכולם כמעט מלאים. זו תקופה לא קלה ועמוסה וזה ככה עד פגרת החורף, אבל אני אוהב את זה שכל כמה ימים יש משחק אלופות, ליגה, נבחרת. כשאתה משחק הרבה ונהנה, אתה מרגיש בכושר טוב. כיף לשחק".

את הראיון, סולומון העביר יחד עם חברו ומאמנו המנטלי הדר: "העבודה איתו שיפרה אותי המון. אני חושב ששחקנים לא עושים את זה מספיק. אמנם בקבוצה עובדים איתך על וידאו, אבל זה פחות אישי. כשאתה עובד עם מישהו שאתה מעריך והוא עוזר לך, זה משפר אותך גם באופן אינדיבידואלי.

"במה השתפרתי?", הוסיף קשר שחטאר. "מתי לעשות את התנועה לעומק ואיך. בארץ זה היה חסר לי, הייתי מקבל את רוב הכדורים לרגל ולא הייתי מנצל את היכולות שלי והמהירות. שחקני התקפה חייבים לחפש את הכניסות לעומק, עשיתי בזה שיפור גדול, היום אני מחפש את זה".

"תמיד הייתי צנוע, כך חונכתי, לא משנה מה קורה צריך להישאר אותו דבר", המשיך סולומון והתייחס לפירגונים. "אם אני מצליח קצת יותר זה לא אומר שאני צריך להיות שונה. אני גם לא צריך להתחבא במשחקים מול ריאל או סיטי ולפחד לגעת בכדור. אני משחק ברמות האלו כדי להראות מה שאני ידוע, לדחוף קדימה ולתרום לקבוצה".