הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אוראל גרינפלד: "הבכירים באופ"א אמרו לי ששפטתי מצוין"

הכבוד מהשחקנים הגדולים ("קרוס והזאר כבר מכירים ונותנים לי כבוד"), ההכנות למשחק העונה בין חיפה למכבי ת"א והאירוע מעורר המחלוקת. אחרי ריאל-גלאדבך, השופט בראיון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  29.10.20 - 13:00

השופט הבכיר של הכדורגל הישראלי, אוראל גרינפלד, זכה לציון גבוה במשחק שניהל שלשום (שלישי) בין מנשנגלדבאך לריאל מדריד. מבקר השופטים מטעם אופ"א ובכירים נוספים כבר הבהירו להתאחדות לכדורגל שהשופט ימשיך לקבל שיבוצים יוקרתיים גם בעתיד הקרוב בליגת האלופות.

גרינפלד, ששפט כבר ברמות הכי גבוהות ששופט ישראלי אי פעם הגיע, כבר מתכונן למשחק ביום שני בין מכבי חיפה למכבי תל אביב שגם אליו הוא שובץ, וההכנה למקרה שתהיתם היא בדיוק אותה ההכנה, כמו למשחקים של המועדונים הגדולים בעולם.

"ניהול המשחקים בליגה שלי ושל הצוות הובילו אותנו ומובילים אותנו לקבל עוד ועוד משחקים באירופה", אמר השופט בראיון לערוץ הספורט. "לא מורידים את הרגל מהגז. לקחתי יום חופש אחרי המשחק באלופות, חזרתי לאימונים, פיזיותרפיה וממשיכים הלאה".

זו לא הייתה הפעם הראשונה שגרינפלד שפט את ריאל מדריד. בעונה שעברה הם ניצחו בברנבאו עם 76 אלף צופים את ויקטוריה פלזן, במשחק שהיה חובה מבחינתם. אבל הפעם בגרמניה, ללא קהל, זה הסתיים בתיקו 2:2. "הפעם הראשונה הייתה מאוד חוויתיית בגלל הקהל", הוא הוסיף. כשנשאל האם השחקנים כבר מזהים אותו, ענה: "ברמות של שופט עילית כל הזמן שופטים את המועדונים הגדולים והשחקנים הכי טובים בעולם. יש בריאל שחקנים ששפטתי כבר הרבה פעמים כמו טוני קרוס, אותו שפטתי רק לפני כמה שבועות במדי נבחרת גרמניה, או אדן הזאר בבלגיה. אז ברור שכבר מכירים ונותנים הרבה כבוד".

והביקורות שיצאו במדריד אחרי המשחק על שקיפחת את ריאל מדריד בפנדל, איך קיבלת את זה?
"הרגשנו כצוות שבאנו מאוד מוכנים. ביקורת תמיד יש, בכל מצב, במיוחד לשופטים, וזה חלק מהעניין. זה כמו שבארץ אנחנו לומדים לחיות עם ביקורת. המבקר במשחק הזה היה אחד הבכירים שמשמש גם כחבר בוועדה המקצועית של אופ"א. המסר שקיבלנו גם ממנו וגם מאלה שאחראים על השיבוצים הוא שהעברנו את המשחק מעולה והם היו מרוצים. המשוב שהגישו לנו דיבר על המשחק עצמו ועל ההכנות לפני. בעקבות ההצלחה במשחק הזה ובכלל במשחקים האחרונים אמרו לנו שזה יבוא לידי ביטוי שנמשיך לקבל את הבמה כי סומכים עלינו".

השחקנים לא באו בטענות בסיום?
"חוץ משלום לפני המשחק לא נאמר כלום על ידי השחקנים והמאמנים. שום מילה רעה או ביקורת. נציג של הקבוצות נכנס בסיום לחדר ההלבשה, אמר תודה ופה הסתיים העניין".

בוא נחזור לדקה הרביעית כשהכדור פגע ביד של גינטר אחרי המסירה של לוקאס ואסקס וריאל דרשה פנדל.
"במשחק הזה היה שופט וידאו בכיר מפורטוגל וגם רועי ריינשרייבר ששימש כעוזר שופט הווידאו. כמו בכל משחק הכל נבחן על ידי שופטי הווידאו, בדקו ואמרו להמשיך הלאה. לא הייתי צריך לגשת למסך בכלל. ברגע שאנשי המקצועי באירופה אומרים לי שהכל היה מצוין, אז מה אני צריך יותר מזה".

איך ממקום כזה גבוה יורדים לשפוט במשחק בליגת העל?
"ירידה זו לא מילה נכונה. אני משתדל להתייחס לכל משחק ברצינות כאילו מדובר בגמר. אני מתאושש ביום שאחרי ויוצר שוב רעב, מוטיבציה ומוכנות שיא למשחק הקרוב. המשחקים בארץ זו אותה הכנה כמו במשחקים בחוץ לארץ רק עם שינוי אחד - שבארץ אני מכיר יותר את השחקנים ואת סגנון המשחק שלהם".

אתה לא מפסיק לשבור שיאים אישיים.
"אתה יודע מה אומרים על שיאים? שהם ניתנים לשבירה. כדי שחלומות יתגשמו אישית ומקצועית ממשיכים לעבוד קשה ודברים שלא תלויים בנו לא תלויים בנו. השאיפות הן להגיע הכי רחוק. קודם כל יום שני".