הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"בעט, מנור": הפרויקט האישי של מאמן שחטאר

הפסקת האימונים כשהוא לא בועט, הצגת קטעי וידאו ממשחקים וחיזוק עוצמת הבעיטה דרך עבודה פיזיולוגית. כדי לממש את הפוטנציאל, באוקראינה הבינו שהישראלי חייב לשפר את המספרים ולכן עובדים עימו אישית. הצצה לתהליך שייקח את היהלום צעד קדימה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  03.11.20 - 14:03
תחילת כתבה

עם ניצחון ותיקו בשני המחזורים הראשונים, שחטאר דונייצק מגיעה למשחק הערב (שלישי, 19:55, ישיר ב-5SPORT) נגד מנשנגלדבאך מהמקום הראשון בבית 2 של ליגת האלופות, בית בו כזכור נמצאות גם ריאל מדריד ואינטר. נגד אותן שתי אימפריות ענק שיחק היהלום הישראלי מנור סולומון והרשים, כשנגד הבלאנקוס הוא אף כבש שער בניצחון 2:3.

נגד אינטר (0:0) רצף שלושת המשחקים שלו בכל המסגרות בהם כבש שער נעצר, והקשר הצעיר יקווה לחזור להרשית כדי לעזור לקבוצה שלו להתקרב צעד נוסף לעבר שמינית גמר המפעל. על פי ההערכות בכלי התקשורת, סולומון צפוי לשוב להרכב של לואיס קסטרו אחרי שהוא קיבל מנוחה במשחק האחרון בליגה האוקראינית נגד מאריופול.

בינתיים, קסטרו ממשיך ולנסות לשפר את יכולת הכיבוש של סולומון ועובד איתו באופן אישי. כשהישראלי הגיע לשחטאר, קסטרו היה מפסיק את האימונים כשסולומון היה מגיע לרחבה או למצב הבקעה ולא בועט לשער. הוא הכריח את הישראלי לבעוט, היה עושה איתו שיחות ומספר האיומים שלו עלו ממשחק למשחק. 

בתקופה האחרונה, עבדו איתו באופן אישי עוד יותר והיו מראים לו קטעי וידאו ממשחקים. הייתה התעקשות שכדי להשתדרג הוא חייב להביא מספרים וכדי להביא מספרים הוא חייב לבעוט.

גם בנוגע לדריבל עבדו עם מנור סולומון, במיוחד במקומות המסוכנים, כשהמטרה היא שהוא יחפש את הבעיטה ולא ינסה לעבור עוד שחקן. לכן סולומון התחיל לבעוט מחוץ לרחבה, כשבמקביל בשחטאר מנסים לחזק את עוצמת הבעיטה שלו דרך עבודה פיזיולוגית, שתיתן לו מסה.

מנור סולומון שיחק עד כה 54 משחקים במדי שחטאר דונייצק בהם כבש עשרה שערים והוסיף שבעה בישולים. מדובר בשיפור לעומת הנתונים שלו במכבי פ"ת (שמונה שערים ושישה בישולים), בה שיחק 73 משחקים. באתר Whoscored, המספק ציונים על פי נתונים סטטיסטיים, בליגת האלופות סולומון מדורג במקום השני בשחטאר אחרי טטה עם ציון משוקלל של 7.2.

הוא מבצע שלושה כדרורים למשחק (שני בקבוצה) ומוסר באחוז דיוק של 92.6 (שביעי בקבוצה) במפעל. ומה לגבי בעיטות? הממוצע שלו בשחטאר ובנבחרת ישראל עומד כ-3 בעיטות בממוצע למשחק, נתון אותו ירצה לשפר.

היריבה הערב, מנשנגלדבאך, מגיעה במומנטום טוב עם שלושה ניצחונות מארבעת המשחקים האחרונים שלה בליגה הגרמנית, ושתי תוצאות 2:2 נגד אינטר וריאל. האם סולומון יכבוש מולה? נחכה ונראה.