זידאן בסכנת פיטורים: "לא מתכוון לעזוב"

זעזוע בריאל? פוצ'טינו וראול מועמדים להחליף את הצרפתי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.12.20 - 06:35
תחילת כתבה

ריאל מדריד חוותה כמעט כל דבר מאז נוסדה - אין-ספור ניצחונות, זכיות וחגיגות של תארים רבים, וכן גם לא מעט אכזבות. עם דבר אחד היא בטוח לא נאלצה להתמודד: הדחה כבר בשלב הבתים של ליגת האלופות. כעת, לקראת מחזור הסיום של הבתים - אלופת ספרד בסכנה מוחשית לרשום עוד פרק, הפעם פחות מפואר, בהיסטוריה הארוכה שלה.

הבלאנקוס הפסידו בפעם השנייה העונה לשחטאר דונייצק, הפעם 2:0 באוקראינה, ויגיעו למחזור הסיום כשסיר הלחץ מבעבע. במידה שריאל לא תנצח באצטדיון אלפרדו די סטפאנו את בורוסיה מנשנגלדבאך, היא תסיים את דרכה בליגת האלופות בשלב שאותו תמיד, אבל תמיד, עברה.

בריאל, כמו בריאל, הלחץ תמיד קיים - אבל כעת, כאמור, המצב "עדין" מאוד. הקבוצה לא ניצחה בארבעה מתוך חמשת משחקיה האחרונים בכל המסגרות, כאשר בשלושת משחקי הליגה האחרונים השיגה נקודה בלבד. בעקבות כך, ב"אל מונדו" הספרדי פרסמו הלילה כי נשיא המועדון, פלורנטינו פרס, שוקל לפטר את זינדין זידאן באופן מיידי. מאוריסיו פוצ'טינו וראול, החלוץ האגדי של הקבוצה, הוזכרו כמועמדים לרשת את משרת האימון.

בינתיים, זידאן עצמו נשאל בעקבות ההפסד באוקראינה אם יש לו כוונה להניח את המפתחות לאור המצב והדגיש: "לא. ממש לא. אני לא מתכוון להתפטר. אנחנו ממשיכים הלאה. אני אופטימיסט מטבעי. המצב מסובך כרגע, אבל אנחנו צריכים להראות את האופי ואת הגאווה שלנו. זה מצב מרגיז כי לא הגיע לנו להפסיד. זה הזמן שלנו להאמין בעצמנו".

"אנחנו בתקופה רעה מבחינת תוצאות אבל הדרך היחידה היא פשוט להמשיך הלאה. במשחק האחרון בליגה באמת לא שיחקנו טוב, אבל זה לא המקרה מול שחטאר. שיחקנו טוב והכדור לא רצה להיכנס. עכשיו נותר לנו עוד משחק אחד בשלב הבתים - אנחנו מוכרחים לנצח ולהעפיל לשלב הבא", סיכם המאמן הצרפתי.

גם ב"מארקה" פרסמו שההנהלה מעורערת לגבי עתידו של זידאן. "החלטות חשובות ילקחו בקרוב", נכתב בעיתון המדרידאי.  טוני קרוס הגיב למצב: "איזה בלאגן. העונה אנחנו מתקשים לכבוש שערים. זה לא עניין פיזי. אני בסדר, אבל כשמפסידים אז הכל שלילי. אנחנו חייבים להמשיך לעבוד במטרה לנצח את המשחק הבא".

לוקה מודריץ' אמר: "כשהם כבשו, התחלנו לשחק בעצבים. זו סיטואציה קשה, אבל זה מה שיש. זה כדורגל, לא מתמטיקה. יש עדיין עוד משחק אחד ונילחם עד הסוף. חייבים להראות תשוקה על המגרש, לדבר זה לא מספיק".

בינתיים, ב"אס" הספרדי הציפו את המאזן של ריאל מדריד בתשעת המשחקים האחרונים בליגת האלופות ללא סרחיו ראמוס. ואלה הממצאים: בשבעה מתוך תשעת המשחקים שבהם הקפטן לא עמד במרכז ההגנה, הבלאנקוס ירדו מנוצחים; ארבעה מהם הגיעו מול שחטאר דונייצק (פעמיים) וצסק"א מוסקבה (פעמיים) - לא בדיוק מאריות אירופה.