$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לוחם צדק: אדינסון קבאני מגיע לנקום בפ.ס.ז'

הוא מלך השערים שלה בכל הזמנים, והיה מוכן גם לפנות במה לכוכבים אחרים, אבל פ.ס.ז' זרקה את אדינסון קבאני, ואף לא דאגה לפרידה ראויה. כעת הוא מגיע לנקום במדי יונייטד

ברק צינמון
ברק צינמון  02.12.20 - 16:51

סוף הרומן בין אדינסון קבאני לפאריס סן ז׳רמן סימל בקצרה את כל מה שפסול בכדורגל המודרני. ראשי המועדון לא גילו יותר מדי סנטימנטים עבור מלך השערים של המועדון בכל הזמנים. רצה הגורל ודווקא בשבוע בו האורגוואי הזכיר נשכחות עם צמד ושער ניצחון במדי מנצ׳סטר יונייטד, הוא יפגוש את האקסית ששברה את ליבו והוא לא מתכוון לרחם.

ניצחון של השדים האדומים יבטיח גם את מקומם בשמינית גמר ליגת האלופות ומעבר לכך, אל מטאדור יוכל לסכן את עתיד הצרפתים במפעל. בשנה שעברה היה נדמה כי פ.ס.ז׳ שברה את תקרת הזכוכית לאחר שנים ארוכות של כישלונות עם ההעפלה לגמר, אולם עושה רושם שקבוצת המיליונים חזרה לסורה במהרה. רגע לפני שדניאלה אורסטו ישרוק לפתיחת המשחק באולד טראפורד, ננסה להבין: מה השתבש בסיפור האהבה?

מהרגע שקבאני נחת בעיר האורות הוא שבה את לב האוהדים בזכות אופיו מיוחד וצניעותו שהיוו ניגוד מוחלט לשאר כוכבי הקבוצה. המחויבות חסרת הפשרות של הלוחם בכל משחק נתנה לאוהדים הרגשה כאילו אחד מהם לובש את מדי הקבוצה והם לא ידעו את נפשם מרוב אושר.

קבאני עשה הכל מהכל ואפילו הדומיננטיות של זלאטן איברהימוביץ' בחוד לא הפריעה לו יותר מדי. כשהשבדי עזב את פ.ס.ז׳, קבאני הפך לבעל הבית והוא גמל לקבוצה עם 49 שערים ב-50 משחקים. למרות זאת, חוסר ההצלחה באירופה והרצון של נאסר אל חלאיפי להתחדש בצעצוע הנוצץ הבא גרמו למעמדו להתערער עם ההחתמות של ניימאר וקיליאן אמבפה. על אף שהשלישייה ידעה רגעים יפים יחד, חוסר ההתאמה המובהק בין האורוגוואי לשני הסופרסטארים וגילו חרצו את גורלו וההגעה של מאורו איקרדי סימנה לו את הדלת החוצה.

בעונה החולפת, מעמדו של קבאני התרסק. תומאס טוכל פשוט לא ספר אותו והיה זה ברור כי פ.ס.ז׳ לא תחדש את חוזהו למרות רגעי העבר, אבל מכת הקורונה הפכה את הפרידה לעגומה במיוחד. העונה בצרפת הסתיימה כבר בתחילת מארס ולאוהדים לא הייתה הזדמנות אמיתית להודות לשחקנם האהוב.

מעבר לכך, הצעדים הפחות ג'נטלמנים של המועדון נמשכו לפני קמפיין ליגת האלופות ב״בועה״ בפורטוגל. שבועות ספורים לפני תום חוזהו, פאריס ביקשה מקבאני להאריך אותו בחודשיים נוספים, אולם הלוחם סירב בנימוס, אך עם בטן מלאה כלפיי המועדון.

על אף עונת הבלהות, האורוגוואי המשיך להאמין כי הוא אחד החלוצים הטובים בעולם, ובעקבות כך התקשה למצוא מועדון חדש בקיץ. קבוצות רבות חיזרו אחריו, אך דרישותיו הכספיות גרמו לכמעט כולן לקחת צעד אחורה. בסופו של דבר מנצ׳סטר יונייטד, שהחלה את העונה ברגל שמאל, פתחה את הארנק והחתימה אותו ביום האחרון של החלון.

יש לציין כי קודם לכן, במהלך חודשי הקיץ, אל מטאדור כבר שקל לפרוש מכדורגל. קבאני ובת זוגו נמצאו חיוביים לקורונה, מה שערער אותו, והאפשרות לחזור לאורוגוואי לאחר 13 שנים באירופה הייתה ריאלית מתמיד. למרות זאת, תשוקתו העזה למשחק והאתגר באנגליה גרמה לו להתניע מחדש.

נראה היה כי הגורל ייעד לו בכורה דווקא מול פ.ס.ז׳, אבל כושרו הלקוי דחה את המפגש הטעון בחודש וחצי. שמונה חודשים ללא משחק רשמי השפיעו גם על מקצוען למופת כמו קבאני, ובסופו של דבר הסכר נפרץ מול אברטון. השדים, שהתקשו לייצר מומנטום עד אז, רשמו 1:3 גדול על הטופיז והשער של האורוגוואי היה הדובדבן שבקצפת. באופן בטוח וזהיר קבאני התחיל לקבל יותר קרדיט מאולה גונאר סולשיאר על חשבון אנתוני מרסיאל המאכזב, והוא לא מתכוון לעצור.

אל מטאדור החל להתאקלם באנגליה ורגע השיא הגיע לפני שלושה ימים עם הצגה אדירה מול סאות'המפטון. פעם נוספת סולשיאר נראה אובד עצות כשקבוצתו הייתה בפיגור 2:0 במחצית, אבל צמד ובישול של האורוגוואי, שנכנס אחרי ההפסקה, עשה את ההבדל. עושה רושם שהנורבגי מצא סוף סוף את החתיכה החסרה בפאזל, שתשלים את ברונו פרננדש ומרקוס רשפורד בצורה הטובה ביותר. הסגנון המעט מיושן של קבאני, שדורש משחק קבוצתי, מזכיר לסולשיאר את התקופה בה הוא רץ על הדשא באולד טראפורד, וזה נראה שהשניים הולכים להנות משיתוף הפעולה.

הערב (רביעי), הלוחם שהקיז את דמו עבור פ.ס.ז׳ ינסה לעשות צדק אחרי הפרידה הכואבת. על אף שימלאו לו 34 בפברואר, ההיסטוריה וההווה הראו כי הגיל לא תמיד משנה. יותר מכך, אל מטאדור ירצה להראות לאקסית שהיא טעתה בהלך מחשבתה כשוויתרה על שחקן שנותן את הלב עבורה בכל משחק ובמקום זה העניקה את המושכות לשחקנים מפונקים וחסרי מחויבות.