המשחק בפאריס פוצץ. יחודש היום מהדקה ה-14

וובו, עוזר המאמן של הטורקים, טען שהשופט הרביעי הפנה לעברו הערה על צבע עורו. בעקבות כך, שתי הקבוצות ירדו מהדשא מיידית. השופט הכחיש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.12.20 - 22:00
תחילת כתבה

דרמת ענק בפאריס. משחק ליגת האלופות בין פאריס סן ז'רמן לאיסטנבול בשקשהיר הופסק אחרי כרבע שעה בלבד מפתיחתו, זאת בעקבות אירוע גזעני לכאורה שאירע ליד ספסל אלופת טורקיה. על פי הדיווחים, המשחק יחודש מחר (רביעי).

פייר וובו, עוזר המאמן של הקבוצה הטורקית, טען כי השופט הרביעי במשחק העיר לו הערה גזענית על רקע צבע עורו. הכל החל כשהשופט הרביעי קרא לשופט הראשי להגיע לאזור הספסל על מנת להרחיק את וובו, שלטענתו שמע את השופט הרביעי עונה לשאלה את מי להרחיק במילים: "את השחור, את השחור".

כתוצאה מכך, הופסק המשחק באזור הדקה ה-16 והתפתחה מהומה רבתי ליד הספסל של איסטנבול בשקשהיר, במהלכה נשמע וובו אומר לשופט הרביעי: "מדוע קראת לי שחור? מדוע קראת לי שחור?". השופט הרביעי כמובן הכחיש כי אמר דבר שכזה.

דמבה בה, שחקנה שחום-העור של איסטנבול בשקשהיר, התעמת עם אחד השופטים וקרא לעברו: "אתה לעולם לא אומר 'האדם הלבן הזה' כשאתה פונה לאדם לבן. אתה אומר 'האדם הזה'. אז מדוע אתה צריך להגיד לאדם שחור 'אדם שחור'?".

לאחר קרוב לעשר דקות של תמונות באמת חסרות תקדים במסגרת ליגת האלופות, דמבה בה, כך על פי הדיווחים, הוביל את חבריו להחלטה לא להמשיך לשחק. השחקנים של אלופת טורקיה ירדו לחדרי ההלבשה - ובאופן טבעי, שחקני פאריס סן ז'רמן הלכו בדרכם.